Alytaus rajono VVG dalyvavo tarptautinio bendradarbiavimo projekto mokymuose Rumunijoje

Keturių dienų maratonas „Visi Dzūkijos piliakalnių keliu“ (atnaujinta)
2019 birželio 17
Kviečiame teikti siūlymus dėl Lietuvos Respublikos kultūros politikos pagrindų įstatymo projekto
2019 liepos 16

Alytaus rajono VVG dalyvavo tarptautinio bendradarbiavimo projekto mokymuose Rumunijoje

Š.m. birželio 16 – 19 d. Alytaus rajono vietos veiklos grupės vietos plėtros strategijos viešųjų ryšių specialistė Henrieta Miliauskienė dalyvavo tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių dalyvių mokymo seminare „Apmokyk dėstytoją / Train the Trainer“.

Vieta: Octavian Goga g. 1, Kulžas, Rumunija.

Alytaus rajono vietos veiklos grupė (toliau – VVG) dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“, kuriuo siekiama padėti turizmo verslo ir paslaugų teikėjams sukurti ir populiarinti Lėtojo turizmo produktus ir paslaugas.  Lietuvoje ši turizmo atšaka žengia pirmuosius žingsnius. Vakarų Europos šalyse Lėtojo turizmo produktai ir paslaugos sulaukia nemažo populiarumo, kadangi yra alternatyva masinio turizmo paslaugoms ir produktams, kurie nebeatitinka šiandieninio keliautojo poreikių ir lūkesčių. Keliautojai ieško autentiškų, tikrų ir tik tai vietovei būdingų paslaugų ar produktų, kurie padėtų jiems geriau pažinti kraštą ar šalį, suvokti tradicijas ir kultūrą.

Tarptautinio projekto bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ pagrindinis partneris Zeitkultur Oststeirisches Kernland VVG, Austrija, drauge su partneriais iš Rumunijos Association Napoca Porolissum VVG, organizavo pirmuosius mokymus projekto partnerių VVG atstovams.

Pirmojo seminaro metu buvo apsibrėžtos Lėtojo turizmo sąvokos, analizuojami jau egzistuojantys pavyzdžiai Austrijoje ir Liuksemburge. Mokymų metu buvo apibrėžti ir išaiškinti kriterijai, kuriais remiantis vieną ar kitą produktą, paslaugą bus galima priskirti prie Lėtojo turizmo. Tai esminis mokymų akcentas, nes iki šiol nebuvo vieningų Lėtojo turizmo produktų ar paslaugų vertinimo kriterijų. Seminaro pagrindinis tikslas buvo padėti partneriams vienodai vertinti produktus ar paslaugas, tam, kad ateityje keliautojams iškiltų kuo mažiau nesusipratimų keliaujant, ir partnerių kraštuose siūlomos paslaugos ar produktai atitiktų keliautojų poreikis ir keliamus lūkesčius.

Mokymų pabaigoje seminaro dalyviai turėjo galimybę pristatyti jau egzistuojančius ar netolimoje ateityje pradėsiančius veikti objektus savo regionuose, kurie geriausiai atitinka apsibrėžtus Lėtojo turizmo kriterijus. Alytaus rajono VVG vardu projekto partneriams, kaip geriausiai atitinkantis visus Lėtojo turizmo kriterijus, buvo pristatyta Druskos studija, Druskininkuose ir jų teikiama „Sūrios pamokos“ edukacija vaikams ir suaugusiems.

Šis pirmasis seminaras ir jo metu įgytos žinios padės partnerių VVG atstovams tinkamai atrinkti jau esamus Lėtojo turizmo kriterijus atitinkančius produktus ar paslaugas bei suteikti konsultacijas turizmo verslo ir paslaugų teikimo atstovams, kaip tinkamai adaptuoti jau turimus ar sukurti naujus produktus ar paslaugas, atitinkančius šiandieninio lėtojo keliautojo lūkesčius ir poreikius. Planuojama, kad 2021 m. pradžioje pradės veikti bendra internetinė svetainė, kurioje projekto partnerių atrinkti produktų ar paslaugų teikėjai galės reklamuoti save tarptautiniam Lėtojo turizmo keliautojui.

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija