Konferencija moterų verslumui skatinti – „FORMULĖ: VERSLI IR LAIMINGA“

Konferencija „Atsakingas verslas – visuomenės gerovės pagrindas“
2017 lapkričio 14
Viešųjų pirkimų seminaras
2017 lapkričio 27

Konferencija moterų verslumui skatinti – „FORMULĖ: VERSLI IR LAIMINGA“

2017 m. lapkričio 9 d. parodoje „Moters pasaulis 2017“ vyko konferencija „FORMULĖ: VERSLI IR LAIMINGA“ . Renginys  pritraukė beveik pusę tūkstančio moterų, svarstančių pradėti verslą bet stingančioms drąsos, siekiančioms savirealizacijos ar dar tik žengiančioms pirmuosius žingsnius. Konferencijos metu buvo suteikta galimybė išgirsti atsakymus į moterims  rūpimus klausimus bei stebint praktinius pavyzdžius, klausant verslo moterų įžvalgų ir patirčių, išmokti, ko visgi reikia idėjai realizuoti ir sėkmingam verslui įkurti ir plėtoti.

Šiame renginyje dalyvavo ir Alytaus rajono vietos veiklos grupės atstovai, nes susiduriama su  žinių  ir patirčių stygiumi  kaip praktiškai  įgyvendinti  VPS  horizontalųjį prioritetą  „Moterų ir vyrų lygių galimybių ir nediskriminavimo skatinimas“.

Renginio dalyvius pasitiko Benjamino Žemaičio, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidento bei Olgos Grigienės, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų generalinės direktorės sveikinimo žodžiai.

Beveik visą dieną trukusioje konferencijoje, pranešimus skaitė įvarių sričių profesionalai. Pranešėjai aptarė galimybes papildomoms pajamoms užsidirbti, rinkodarą, baimes verslauti, sėkmingo darbo su komanda ir laimės versle paslaptis.

Marketingo ir verslo valdymo specialistė, FoxiAD (UAB „Internetinė rinkodara“) įkurėja ir vadovė papasakojo kas yra svarbu kuriant prekinį ženklą, valdant rinkodarą ir kodėl reikia nustatyti kas esi tu, tavo klientai bei kokios tavo prekės/paslaugos. Taip pat aptarė svarbiausias taisykles komunikacijoje, pavadinimų konstravime.

Kita koferencijos pranešėja Všį „Versli Lietuva“ projektų vadovė Eglė Stebulienė pasiūlė išeitį kaip ir kodėl verta nugalėti savo baimes, susidoroti su savimi, o tai padarius, žengti drąsiai, sukurti verslo planą, pasirinkti tinkamą formą (MB, UAB ar kt.) bei apžvelgti finansavimo galimybes (NMA, Darbo birža, startuolių konkursai, INVEGA, Vietos veiklos grupių projektai);

Taip pat daug dėmesio buvo skiriama moterų teisei į lyčių lygybę, pateikti faktai bei statistika parodė jog ši problema vis dar egzistuoja. Didelių įmonių vadovų tarpe moterys sudaro tik 12%, o atlyginimų skirtumas versle siekia net 17,6%, ko pasekoje moterų rizika į skurdą palyginus su vyrų išlieka didesnė. Tačiau, nepaisant šių faktų moterys imasi verslo, jį sėkmingai plėtoja bei nesidrovi pasidalinti patirtimi. Visos vieningai pritaria, jog svarbiausia nebijoti žengti pirmą žingsnį, išlikti pozityviomis, turėti planą, kelti sau ilgalaikius ir trumpalaikius tikslus bei tikėti savimi.

Alytaus rajono vietos veiklos grupės ir  jos savanorės Kristinos Builovaitės  informacija