Išvažiuojamasis viešinimo ir aktyvinimo renginys

Planuojamas vietos projektų lankymas bei susitikimas su Vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ atstovais
2017 birželio 12
„LKBS sąskrydis 2017“
2017 birželio 20

Išvažiuojamasis viešinimo ir aktyvinimo renginys

2017 m. birželio 16 d. buvo organizuojamas Alytaus rajono VVG projekto „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuota vietos plėtros strategija 2015-2020 metams“ viešinimo ir aktyvinimo renginys (vietos projektų lankymas). Šį kartą Alytaus rajono VVG kartu su bendruomenėmis, Butrimonių gimnazijos jaunimu lankėmės Pakruojo rajone.

Pakruojo dvare yra įsikūrusi Pakruojo vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“. Jos direktorė Marija Žiubrienė papasakojo apie savo VVG veiklą ir įgyvendintus ir įgyvendinamus projektus. Pačioje VVG administracijos būstinėje yra įrengta ekspozicija, kuri eksponuoja vietinių amatininkų dirbinius ir gaminius. jų čia pat galima ir įsigyti. VVG yra gavusi jau sutvarkytas patalpas iš savivaldybės.

Per praėjusios strategijos laikotarpį per Pakruojo vietos veiklos grupės „Pakruojo rajono partnerystė“ organizuojamus kvietimus, 21 bendruomenės rekonstravo savo patalpas ir pritaikė bendruomenės poreikiams.

Pakruojo vietos veiklos grupė turėjo labai įdomų Tarptautinį projektą kartu su Latvija. Projekto tikslas buvo – papročių, amatų puoselėjimas ir tęstinumas. Vyko Raganų gaminimo edukacijos, šventės pagal senovės papročius, amatų perdavimas ir mokymai vieni kitiems.

„Amatų dvarelis“ – teritorinis projekto tikslas puoselėti ir saugoti vietos amatų tradicijas, gerinti kaimo gyventojų užimtumą, sudaryti sąlygas Pakruojo ir Radviliškio krašto amatų plėtrai. Šis projektas įgyvendintas kartu su Radviliškiu.

Pakruojo dvare yra įsikūrusi Pakruojo kaimo bendruomenė. Jos įgyvendintas projektas „Pakruojo kaimo bendruomenės namų atnaujinimas ir pritaikymas visuomenės poreikiams”. Patalpos yra didelės ir sutvarkytos. Čia vyksta bendruomenės narių šventės. Bendruomenė veikia savarankiškai ir pati save išsilaiko.

Kitas lankytinas objektas Sigutėnų kaimo bendruomenės namai. Su linksma muzika svečius sutiko bendruomenės pirmininkė Pranutė Kvedarienė su savo bendruomenės aktyvistais. Bendruomenės pirmininkė papasakojo apie savo kaimo žmones, kurių geranoriškumo ir susitelkimo dėka, pavyko sėkmingai įgyvendinti du VVG finansuotus vietos projektus, tai „Pastatų rekonstrukcija pritaikant Sigutėnų kaimo bendruomenės reikmėms” ir „Žiemos švenčių papročių ir tradicijų perdavimas jaunimui“.

Naujame strategijos laikotarpyje Pakruojo vietos veiklos grupė „Pakruojo rajono partnerystė“ numato skirti dėmesį Jaunimo projektams.

Taip pat Alytaus VVG atstovai apsilankė ir tik ką rekonstruotoje turistams skirtoje lankytis Pakruojo sinagogoje.

 

Nuotraukų galerija – facebook.com/Alytausrvvg
 
Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija