Alovės bendruomenės ekskursija Ignalinoje

Tradicija tapusi Užubalių kaimo visuomeninės organizacijos ,,Užubalių gojus“ vaikų vasaros stovykla
2018 rugpjūčio 25
„Makniūnų sodžiaus“ bendruomenės žygis baidarėmis
2018 rugsėjo 5

Alovės bendruomenės ekskursija Ignalinoje

Alovės bendruomenė „Susiedai“  šeštadienį lankėsi Ignalinos krašte. Kartu su gidu, Ignalinos VVG valdybos nariu E. Kilkum pirmiausia susipažino su Ignalinos miestu, jo istorija ir legenda apie Igną ir Liną. Tada aplankė „Gaidelių sodybą“, įsikūrusią Ignalinos rajone Ginučių kaime, Aukštaitijos nacionalinio parko teritorijoje, ant Sravinaičio ežero kranto.

Išskirtinė sodybos šeimininkų paslauga – edukacinė žuvienės virimo programa. Programos metu buvo verdama žuvienė pagal šimtametes Rytų Aukštaitijos krašto žvejų tradicijas. Sodybos šeimininkai yra sertifikuoti Lietuvos tautinio paveldo senovinio maisto ruošimo amatininkai (žuvienės virimo ir žuvies rūkymo). Kartu sužinojo ne tik šio krašto, bet ir visos Lietuvos istoriją, lietuvių mitybos įpročius, kokius prieskonius naudojo maistui gardinti ir kaip nuo ligų gydėsi.

Už 100 m nuo sodybos yra  XVII a. vandens malūnas su vandens kriokliais. Čia išgirdo legendas apie visus Ignalinos krašte esančius malūnus. O jų net šeši. Pasistiprinę žuviene, aplankė Ginučių piliakalnį, Ladakalnį, Senovinės bitininkystės muziejų ir  pasigrožėjo daugybe kitų Ignalinos rajono įdomių vietų bei gražių gamtovaizdžių.

Alovės bendruomenė „Susiedai“ informacija