Junčionių bendruomenės renginys sulaukė gausaus dalyvių būrio

Dėl Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos narių organizuojamų renginių ir muzikos kūrinių naudojimo juose
2018 rugsėjo 24
„Sporto aikštynų įrengimas, pritaikant juos jaunimo laisvalaikiui bei sveikatingumui, Mergalaukio ir Užupių kaimuose“ NR. ALYT-LEADER-6B-JI-1-1
2018 rugsėjo 26

Junčionių bendruomenės renginys sulaukė gausaus dalyvių būrio

Visuomeninė organizacija Junčionių kaimo bendruomenė yra įsikūrusi mažame Junčionių kaime ir veikia jau 14 metų. Bendruomenė turi nuoseklias veiklos kryptis bei tradicijas. Yra įgyvendinusi ne vieną projektą, skirtą bendruomenės patalpoms, aplinkos infrastruktūrai gerinti, šeimos, sveikatinimo ir sporto srityse.

2018 m. bendruomenė iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos Nacionalinės paramos kaimo bendruomenių veiklai  2018 m. programos lėšų gavo finansavimą projektui „Tradicinis bendruomeninis vasaros renginys“.

Tradicinis bendruomeninis renginys buvo organizuotas vasaros pabaigoje ir skirtas visai vietos bendruomenei, kraštiečiams, vasaroti grįžusiems emigrantams, socialinę atskirtį  ir pažeidžiamumą patiriantiems vietos gyventojams, sportuojančiam jaunimui, amatininkams, kaimyninėms bendruomenėms.

Tradicija yra svarbi tuo, kad kasmet bendruomeniečių sąmonėje įsitvirtina poreikis vasaros pabaigoje susitikti ir gražiai praleisti laiką, pabendrauti, pasportuoti. Šis vienos dienos  bendruomenės renginys yra ilgas, daugiaveiklis, kartais trunka daugiau kaip 12 valandų, todėl reikalauja patirties ir didelio, darnaus susiklausiusios komandos darbo bei, aišku,  nemažai lėšų.

Burneikų, Pačkauskų, Tankevičių, Tartenių, Vilkinių šeimoms ir jų draugams dėkojame už tai, kad rūpinosi bendruomenės renginio dalyviais, svečiais, sportininkais, juos vaišino bendruomeniniais skanėstais, pagamintais ant laužo. Didelį ačiū tariame renginio pagalbininkams Jolantai Tartenienei, Vidai Vrubliauskienei, Romai Šmigelskienei, Danguolei Vabolytei, Marytei Tankevičiūtei, Giedrei Laurutienei ir visiems, kurie nuoširdžiai prisidėjo savo veikla ar dalyvavimu, bet liko nepaminėti.

Ypač didelis ačiū bendruomenės valdybos nariams, kurie visada pirmiausia planuoja renginį, ieško finansavimo, susitelkia jo įgyvendinimui – labiausiai kaimo gyvenime užimtu metu –derliaus nuėmimo laikotarpiu.

Šis renginys yra unikalus tuo, kad pirmiausia vyksta dieninė –  kultūrinė renginio dalis, o sutemus  vakarinė – sportinė dalis – netradicinės naktinio tinklinio varžybos bendruomenės taurei laimėti.

2018 m. metų pradžioje Junčionių bendruomenė už naktinio tinklinio organizavimo projektą buvo apdovanota Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos prizu ir gavo nominaciją, liudijančią, kad tai vienas įdomiausių 2017 m. kaimo bendruomenių parengtų projektų.

Kaip ir kasmet, taip ir šių metų bendruomenės tradiciniame renginyje, kiekvienas žmogus galėjo atrasti sau įdomios veiklos ir dienos ir vakaro metu, nes vyko šeimų, senjorų, vaikų kultūrinis ir sportinis užimtumas.

Vyresnius žmones ir vaikus patraukė šaškių ir smiginio varžybos, baudų mėtymas bei alternatyvi sportinė veikla, atrakcionai suaugusiems ir vaikams, o šią veiklą renginyje organizavo  Alytaus rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorė Dalia Kitavičienė.

Naktinio tinklinio varžybos visada domina ne tik seniūnijos jaunimą, bet ir vietos valdžią. Renginyje dalyvavo Alytaus rajono savivaldybės atstovai  ir, žinoma, Pivašiūnų seniūnijos seniūnė Rima Čelkonienė, kuri yra aktyvi sporto entuziastė, skatinanti Pivašiūnų seniūnijos suaugusius žmones ir jaunimą, kaimynines bendruomenes sportuoti.

Šį bendruomenės renginį labai palaiko ir prie jo organizavimo ne materialiai kasmet prisideda Alytaus rajono savivaldybės viešoji biblioteka, jos direktorius Aivaras Vyšniauskas bei tiesiogiai šios bibliotekos Junčionių filalas ir jos bibliotekininkė Irena Burneikienė, kuri, beje, yra ir Junčionių bendruomenės pirmininkė.

A. Vyšniauskas jau trečius netus neatlygintinai teisėjauja naktiniam tinkliniui. Kaip jis pats sako, teisėjavimas Junčionių naktinio tinklinio varžybose – tikras iššūkis jo nervų sistemai, nes  kasmet tenka atlaikyti nemenką emocingų naktinio tinklinio sportininkų – mėgėjų spaudimą. Naktinio tinklinio varžybose buvo pakviestos dalyvauti tik tinklinio mėgėjų komandos ir jų buvo penkios. Naktinio tinklinio bendruomenės taurę laimėjo Butrimonių tinklininkų komanda. Antrą vietą iškovojo kaimynai –  Mikalavo kaimo bendruomenės „Šilaičiai“ komanda. Trečioji vieta atiteko šeimininkams – Junčionių tinklininkams.

Junčionių bendruomenė labai dėkoja alytiškiams Vytautui Ulevičiui ir jo žmonai, kurie bendruomenei naktinio tinklinio varžybų metu padovanojo nuostabų lazerių šou.

Bendruomenė taip pat sako ačiū amatininkėms Aldonai Žukauskienei, Birutei Rakauskienei, Stasei Čižauskienei, Marytei Tankevičiūtei, Onai Tankevičienei, Ritai Gegužienei, kurių veiklos ir darbų dėka organizuota amatininkų darbų paroda – pardavimas.

Renginio metu Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas kartu su Junčionių bendruomenės pirmininke Irena Burneikiene perkirpo bendruomenės naujos medinės pavėsinės atidarymo juostelę, todėl ypatinga padėka Alytaus rajono savivaldybės administracijai, kuri paremdama bendruomenės projektą  „Lauko patalpos bendruomenės veiklai“ suteikė visai bendruomenei daugiau galimybių edukacijų, renginių ir kitų veiklų organizavimui lauke bet kuriuo metų laiku. Taip pat ačiū Artūrui Latauskui ir Donatui Burneikai, dirbusiems montuojant šią pavėsinę.

Šis tradicinis renginys buvo organizuotas taip, kad kiekvienas renginio dalyvis turėtų daug pasirinkimų ir galėtų iškylauti, žaisti, įsigyti tradicinių amatininkų gaminių, stebėti bendruomeninio teatro iš Kalvių (Kaišiadorių r.) pasirodymo programą, šokti pagal Roberto Vilkausko iš Simno (Alytaus r.) atliekamą muziką, gaminti maistą arba skanauti ant bendruomeninio ugniakuro paruoštų patiekalų, bendrauti prie kavos puodelio su kraštiečiais bei dalyvauti naktinio tinklinio varžybose.

Tikimės, kad kitais metais renginys sulauks dar daugiau dėmesio ir dalyvių.

Finansavimą VO Junčionių kaimo bendruomenės projektui „Tradicinis bendruomeninis vasaros renginys“ skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija.