Kančėnų kaimo bendruomenė „Dėmesio centras“ dalyvavo tarptautiniame Pasienio skonių festivalyje Leipalingyje

Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimo užimtumas rugpjūtį
2018 rugsėjo 6
Genių kaimo bendruomenės šventė
2018 rugsėjo 18

Kančėnų kaimo bendruomenė „Dėmesio centras“ dalyvavo tarptautiniame Pasienio skonių festivalyje Leipalingyje

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Šis festivalis – tai Europos Sąjungos regioninės plėtros fondo  Interreg V-A Lietuva – Lenkija bendradarbiavimo per sieną programos projekto Nr. LT-PL-2S-168 „Kultūros maršrutai be sienų“ renginys. Į jį mus pakvietė organizatoriai – Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazija bei projekto partneriai: Lenkijos Palenkės regiono Šepietovo žemės ūkio konsultavimo centras, Punsko valsčius ir asociacija „Palenkės skoniai“.

Gražioje, išpuoselėtoje nuostabaus Leipalingio dvaro aplinkoje saulėtą sekmadienio (09.09) vidudienį šurmuliavo tikras tautų katilas. Čia savo kulinarinį paveldą ir nacionalinės virtuvės patiekalus pristatė  lenkai, žydai, totoriai ir, žinoma, lietuviai.

Kančėnų kaimo bendruomenės šeimininkės visus vaišino sertifikuotais tautinio paveldo gaminiais: bulvių plokštainiu, Močiutės pyragu, kmynų gėrimu. Abejingų neliko ir bendruomenėje spaudžiamų obuolių sulčių skoniui. Jos šiemet jau spaudžiamos su aronija, avietėmis, moliūgais, morkomis… Obuolinės pilnatvės laikas tradiciškai paįvairinamas dar ir obuolių sūriu.

Bendruomenės ekspozicijoje taip pat buvo galima ne tik ragauti, bet ir akis paganyti bei įsigyti sertifikuotų raštuotų pirštinių, riešinių, keramikos gaminių bei įvairių prijuosčių, neatsiejamų maisto gamyboje. Keturis jų komplektus su rūtomis iškart įsigijo vienos kavinės Alytuje padavėjai!

Tądien mes pristatėme ne tik savo gaminius, bet  kaip vienam naujienų portalui  sakė bendruomenės pirmininkė Monika Ražanauskienė: „ pirmiausia prisistatėme pačios, nes pagal projektą ketvirtadienį gavome pasiūtus naujus tautinius drabužius“. Projektas ne šis. Kitas. Pagal kvietimą teikti paraiškas programai „2018 m. nacionalinė parama kaimo bendruomenių veiklai“ parengėme projektą „Veikla mus vienija“ ir gavome  finansavimą. Įsigijome tautinius rūbus. Anksčiau jų neturėjome. Leipalingio tarptautinis Pasienio skonių festivalis – pirmoji šventė, kurioje mes jais pasipuošėme!

Rita Mikuckienė

Kančėnų kaimo bendruomenės „Dėmesio centras“ valdybos narė