Lėtojo turizmo paslaugų teikėjų paieškos Druskininkų savivaldybėje

Planuojamas išvažiuojamasis viešinimo ir aktyvinimo renginys
2019 rugsėjo 19
Konferencija „LEADER vakar, šiandien ir rytoj“
2019 spalio 7

Lėtojo turizmo paslaugų teikėjų paieškos Druskininkų savivaldybėje

Šių metų rugsėjo 9 d., VVG atstovai, ieškodami potencialių lėtojo turizmo paslaugų teikėjų ir produktų gamintojų, lankėsi pas tris verslo atstovus, kuriuos rekomendavo Druskininkų VVG.

Susitikimą su ūkininke Gražina Auguviene Didžiasalio kaime, Leipalingio sen. pradėjome nuo pasižvalgymo po tvartus. Akys raibo nuo vištų, povų, karvių, telyčių, žirgų, ponių gausos. Ponia Gražina vienu metu sodyboje sugeba priimti apie 70 žmonių, kuriems netenka nuobodžiauti. Kol vieni karietomis važinėja, kiti poniukus glosto, treti bando suprasti, kaip iš vištidės kiaušinius surinkti, ketvirti stebi, kaip karvė į melžyklą keliauja. Prasideda pasakojimas apie pieną ir jo kokybę, apie jo kelią į sūrinę ir rūsius, kur jie ilgas savaites bręsta iki norimo skonio ir konsistencijos. Po pieno produktų degustacijos, ūkio svečiai nedidukėje parduotuvėlėje gali įsigyti jiems patikusio sūrio. Mažuosius lankytojus žavi margaspalvių karvių kolekcija, kuri priverčia nusišypsoti net pati rūškaniausią veidą.

Lipliūnų kaime, Leipalingio sen., ant aukšto Nemuno kranto tarp pušų stovi Redos Vaikšnorienės namelis, kuriame karaliauja žolynai. Jie žaliuoja ir žydi visur – ant terasos, darže, pievose, miškuose. Reda juos renka, džiovina, išgauna hidrolatus, kuriuos naudoja natūralaus muilo ir kosmetikos gamybai. Savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi ji dalinasi su bendraminčiais. Gilią istoriją turinčioje sodyboje Reda svajoja įkurdinti nedidelį viešbutėlį, kuriame būtų ir žolininko dirbtuvės, aromaterapinė pirtis ir masažas.

Švendubrės kaime, Druskininkų savivaldybėje laukė pažintis su Elizabeta Baranauskiene, kuri iš savo tėvo yra perėmusi akmens pažinimo galias. Iš kartos į kartą, ypatingu būdu perduodamos žinios, suintriguoja kiekvieną atvykusįjį. Jos akmenų galia yra pagelbėjusi ne vienai merginai ar moteriai. Apsistojusieji Elizabetos sodyboje gali sudalyvauti ir specialiose apeigose.

Alytaus rajono vietos veiklos grupė (toliau – VVG) dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“, kuriuo siekiama padėti turizmo verslo ir paslaugų teikėjams sukurti ir populiarinti Lėtojo turizmo produktus ir paslaugas.

Dar gegužės mėnesį Alytaus r. VVG, kartu su Druskininkų VVG, kvietė verslininkus papasakoti apie savo teikiamas paslaugas, kurios galėtų tapti Lėtojo turizmo paslaugomis ar produktais (http://alytausrvvg.lt/paverskite-savo-svajone-verslu/ ). Birželio 16 – 19 dienomis Rumunijoje vykusių mokymų metu projekto partneriai apsibrėžė kriterijus, kuriais remiantis vieną ar kitą produktą, paslaugą būtų galima priskirti prie Lėtojo turizmo.

Viešnagė Druskininkų savivaldybės teritorijoje nebuvo paskutinė Alytaus r. VVG atstovų išvyka. Netolimoje ateityje planuojama aplankyti dar keletą paslaugų teikėjų, kuriuos rekomendavo Alytaus turizmo informacijos centras. Projektas „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ tik prasideda, tad jei galvojate, jog Jūsų teikiamos paslaugos ar sukurtas produktas gali būti įdomus Lėtojo turizmo atstovams, rašykite ir mes būtinai Jus aplankysime. Alytaus r. VVG internetinėje svetainėje publikuojami straipsniai apie Lėtąjį turizmą – kas tai yra ir kokios paslaugos, produktai gali būti priskiriami šiai kategorijai:

  1. http://alytausrvvg.lt/letasis-turizmas-kas-yra-letai-pirmoji-dalis/
  2. http://alytausrvvg.lt/letasis-turizmas-ir-istorija-antroji-dalis/

Alytaus rajono vietos veiklos grupės VPS viešųjų ryšiųspecialistė Henrieta Miliauskienė