Mažojoje kultūros sostinėje – Punioje organizuojamas šiaudinių skulptūrų pleneras

„Žodžiai moko, o pavyzdžiai patraukia“
2017 liepos 20
„Socialinis verslas: nauja verslo galimybė?“
2017 liepos 25

Mažojoje kultūros sostinėje – Punioje organizuojamas šiaudinių skulptūrų pleneras

2017 m. rugpjūčio 25 d. Punioje – Mažojoje kultūros sostinėje nuo 10.00 val. Nemuno kilpų regioninio parko direkcija organizuoja šiaudinių skulptūrų plenerą.

 2017 M. RUGPJŪČIO 25 D. ŠIAUDINIŲ SKULPTŪRŲ PLENERO DARBOTVARKĖ

9.30-10.00    Dalyvių registracija

10.00-11.00  Paskaita apie galimybes dirbant su šiaudais/šienu ir skulptūrų darymo ypatumai.

                        Paskaitą skaito tautodailininkė Albina Mackevičienė.

11.00-17.00  Skulptūrų gaminimas

14.00-14.30  Pietūs

17.00- 18.00 Skulptūrų eksponavimas prie Punios piliakalnio.

18.00              Skulptūrų plenero dalyvių pagerbimas.

Daugiau informacijos apie dalyvavimo plenere  sąlygas surasite Nemuno kilpų regioninio  parko direkcijos interneto svetainėje: http://www.nemunokilpos.lt/index.php/home.html .

Skulptūros iš šiaudų priklauso žemės ir aplinkos meno rūšiai, kuri atsirado XX a. 7-ame dešimtmetyje atsiradusi postmodernizmo meno srovė. Tai tarsi menininkų dialogas su gamta, naujas požiūris į ją. Kuriant žemės meną, ugdomas žmogaus ekologinis sąmoningumas. Žmogus verčiamas įsižiūrėti, įsiklausyti į gamtą, pasijusti jos dalimi, ja grožėtis, puoselėti ir globoti. Žemės meno  darbams reikia daug erdvės, atstumų, natūralių medžiagų.

Tokie kūriniai yra trumpaamžiai, tačiau kiekvienu atveju svarbiausias yra veiklos principas, o ne galutinis fizinis rezultatas.

Alytaus rajono vietos veiklos grupė įgyvendindama vietos plėtros strategiją daug dėmesio skiria aplinkosaugai, inovacijoms VVG teritorijos mastu. Alytaus rajono teritorijoje – Punioje šiaudinių skulptūrų pleneras organizuojamas pirmą kartą.

VVG kviečia ir  ragina  Punios  gyventojus ir visas  Alytaus rajone veikiančias  bendruomenines organizacijas  dalyvauti plenere arba tiesiog pasigaminti  ir savo kieme pasistatyti šiaudinę skulptūrą.

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija