Piliakalnių metams skirta konferencija „Piliakalniai vakar, šiandien ir rytoj”

Alytaus rajono vietos veiklos grupės planuojami vizitai
2017 rugsėjo 22
Kaimo parlamento III sesija
2017 rugsėjo 25

Piliakalnių metams skirta konferencija „Piliakalniai vakar, šiandien ir rytoj”

2017-ieji – tituluoti piliakalnių metais. Šia proga, rugsėjo 22 dienos popietę, etnokultūros entuziastai rinkosi į Punioje, Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos organizuotą konferenciją „Piliakalniai vakar, šiandien ir rytoj”.

Konferencijoje pranešimą „Nemuno vidurupio piliakalniai: nuo pažinimo iki apsaugos” skaitęs Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto vyresnysis mokslo darbuotojas, katedros docentas Gintaras Zabiela pristatė piliakalnių istoriją bei jų radimosi aplinkybes. Klausytojus mokslininkas taip pat supažindino su piliakalnių reikšmingumu istorijai, bei su jų išsaugojimo galimybėmis.

Kernavės kultūrinio rezervato direkcijos mokslinių tyrimų skyriaus archeologė Dovilė Baltramiejūnaitė, savo pranešime „Lietuvos piliakalnių tyrimai. Metodų kaita nuo XIX a.” pristatė piliakalnių tyrimų raidos etapus bei naujausius, šiuolaikinėje archeologijoje naudojamus piliakalnių tyrinėjimo metodus.

Alytaus kraštotyros muziejaus istorijos skyriaus vedėja Vilma Jenčiulytė supažindino su piliakalnių legendomis, jų tipais.

Konferencijai baigiantis, senovės baltų karybos draugovės „Jotvos sūnūs“ atstovai pristatė rekonstruotą baltų kario kostiumą, jo dėvėsenos ypatumus bei ginkluotę.

Po konferencijos, svečiai buvo kviečiami į Alytaus kraštotyros muziejaus parodos „Mūsų protėvių dvasia“ pristatymą, bei į konferenciją puikiai papildančią ekskursiją po Punios piliakalnį.

Turiningą vakarą vainikavo Senovės baltų religinės bendrijos „Romuva“ apeigų folkloro grupės „Kūlgrinda“ pasirodymas.

Nemuno kilpų regioninio parko direkcijos organizuotoje konferencijoje„Piliakalniai vakar, šiandien ir rytoj” pateikta informacija buvo aktuali ir Alytaus vietos veiklos grupei, dalyvaujančiai kaimo plėtros projekte ir įgyvendinančiai vietos veiklos strategiją.