Bendruomeninės paslaugos: pagalba vaikui ir šeimai

Atidengtas paminklas litui pagerbti
2016 lapkričio 21
„Vietos bendruomenių ir bibliotekų metams besibaigiant arba naujos galimybės visiems“
2016 lapkričio 28

Bendruomeninės paslaugos: pagalba vaikui ir šeimai

Visuomeninė  organizacija Junčionių kaimo bendruomenė  baigia vykdyti  projektą „Pagalba šeimai – Junčionių šeimos gerovės namuose“.  Šį projektą  finansavo  Socialinės apsaugos ir darbo ministerija  iš  Nevyriausybinių organizacijų, teikiančių kompleksines paslaugas krizinėse situacijose esantiems tėvams, auginantiems vaikus 2016 m.  programos lėšų.

Mokomasis projekto renginys  „Bendruomeninės paslaugos: pagalba vaikui ir šeimai“ vyko  lapkričio 23 d. projekto partnerio patalpose Alytaus rajono savivaldybėje (Pulko g. 21, Alytus).

Junčionių bendruomenė  ir projekto  partneris – Alytaus rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyrius  pakvietė  renginyje dalyvauti krizinėse situacijose atsidūrusius tėvus ir Alytaus rajono savivaldybės seniūnijose su jais dirbančius socialinius darbuotojus.

Renginio seminarus vedė  projekto konsultantės teisininkė Odeta Intė ir psichologė Aurelija Lingienė.  Po seminarų vyko aktyvios diskusijos vaikų teisių ir  bendruomeninių paslaugų šeimoms  plėtros klausimais.

Šiuo metu Alytaus rajono  savivaldybėje nėra  teikiamos nemokamos  psichologinės ir teisinės paslaugos, tad šis projektas buvo labai reikalingas, savalaikis.  Sunkiai finansiškai besiverčiantys tėvai turi daug problemų su savo vaikais, o atsidūrę krizinėse situacijose negali gauti profesionalių konsultacijų.  Dėl socialinės atskirties ir finansinių nepriteklių  mokamos teisinės  ir psichologinės  paslaugos kaime gyvenantiems žmonėms yra nepasiekiamos. Šis projektas kaip tik leido tai padaryti. Projektas pasiteisino, nes buvo identifikuota daug skaudžių dalykų šeimose ir kaimo  žmonėms  padėta individualiai.

Projekto metu  teisinę  ir psichologinę pagalbą gavusių asmenų skaičius (vnt.) – 107.  Konsultuotų šeimų skaičius (vnt.) – 97.

Kaime yra svarbios  socialinės paslaugos, psichologinė pagalba ir teisinis švietimas ne tik socialinės rizikos šeimoms bei krizinėse situacijose atsidūrusiems tėvams, bet ir visai bendruomenei.

Bendruomenė yra arčiausiai problemas patiriančio žmogaus, šeimos  ir  labai anksti gali pastebėti ar sužinoti  įvairias problemas šeimose bei užkirsti kelią jų įsisenėjimui  krizinėse  situacijos  atsidūrusiems vaikams, tėvams.

Po projekto įgyvendinimo bendruomenė planuoja surengti diskusiją  su vietos valdžios atstovais ir bendruomenėmis  dėl socialinių, psichologinių ir teisinių  paslaugų kokybės pagerinimo arba atsiradimo kaimo vietovėse. Bus siūloma  panaudoti bendruomeninių organizacijų resursus bei siekti, kad savivaldybė vis daugiau įvairių funkcijų perduotų bendruomenėms. Siekiamybė yra tokia, kad kiekviena kaimo  bendruomenė turėtų  savo socialinį  darbuotoją,  bendruomenės slaugytoją, renginių organizatorių, gal būt ir psichologą ar teisininką.

Yra gautas pasiūlymas šį projektą kaip gerą pavyzdį pateikti LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės globojamai nacionalinei kampanijai „Už saugią Lietuvą“.

Prie šio projekto konsultacinių renginių viešinimo prisidėjo projekto partneris Alytaus rajono savivaldybės administracija ir seniūnijos bei  Alytaus rajono vietos veiklos grupė.

                                    Visuomeninės organizacijos Junčionių kaimo bendruomenės informacija