Išvažiuojamasis viešinimo ir aktyvinimo renginys

Dalyvavimas studijų programų „Kaimo plėtros administravimas“ vertinime
2016 lapkričio 14
„Lietuvos kaimo vietovių konkurencingumo stiprinimas: geroji praktika“
2016 lapkričio 15

Išvažiuojamasis viešinimo ir aktyvinimo renginys

Alytaus rajono VVG š. m. lapkričio 10 d. organizavo projekto „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuota vietos plėtros strategija 2015-2020 metams“  išvažiuojamąjį viešinimo ir aktyvinimo renginį (vietos projektų lankymas). Alytaus rajono VVG, kartu su Alytaus rajono jaunimu, bendruomenių atstovais vyko į Prienų r., Birštono, Kauno r., Kaišiadorių r. savivaldybių teritorijas, kuriose lankėsi ir sužinojo apie vietos projektus.

Vizito metu buvo aplankytas Jiezno kultūrizmo klubas „Uola“. Vytautas, Prienų rajono savivaldybės suteiktose patalpose, savo lėšomis, įsirengė ir vykdė sporto klubo veiklą. Vėliau, gavo ir pasinaudojo „Leader“ programos parama, kuri buvo skirta santechnikos darbams atlikti, vidaus apdailai, bei naujiems treniruokliams įsigyti. Vytautas gali pasigirti įspūdingais laimėjimais Lietuvos, tarptautiniuose, pasaulio turnyruose.

Birštono savivaldybėje, jaunas vietos verslininkas Helmanas, papasakojo apie savo įgyvendintą verslo idėją. VšĮ „Laisvalaikio terapija“ pagrindinė veikla – longboardų, riedučių, bmx, paspirtukų, lankų ir kitos įrangos nuoma. „Laisvalaikio terapija“ tai nuostabiame Birštono kurorte gimusi bei nuolat auganti idėja, kurios pagrindinis tikslas yra paversti mūsų laisvalaikį kuo aktyvesniu ir įdomesniu.

Taip pat, jauną verslą pristatė kaunietė, kuri įsimylėjusi Birštoną, nusprendė, kad galima atrasti veiklos Birštone ir padėti žmonėms suorganizuoti kokybišką laisvalaikį. „Čiulba ulba“: pramogų ir laisvalaikio organizatoriai. Užimtumo programos yra plataus spektro: degustacijos, menai, istorijos pažinimas, spa, švenčių organizavimas, orientaciniai žaidimai ir daugelis kitų veiklų. Užimto programą gali sukurti ir pritaikyti pagal kiekvieno poreikius.

Kauno rajono savivaldybėje Kauno rajono VVG, Kauno rajono jaunimo tarybos jaunimo atstovai i pristatė savo projektus, veiklą. Kauno rajone net 8 bendruomenės patapo verslios. Iš paramos lėšų įsigiję daugiafunkcinį traktoriuką, įrangą aplinkos tvarkymui, scenos garso ir apšvietimo įrangą, linksmąją ledų ir kavos mašinėlę, batutą ir pervežimą pirtį, kubilą – teikia nuomos paslaugas. Kauno rajono veikia viena didelė jaunimo organizaciją „Apvalusis stalas“, kuri jungia visas kitas jaunimo organizacijas. Aktyviai dalyvauja projektinėje veikloje, vykdo veiklas jaunimui, jį skatina ir motyvuoja.  Abiejų šalių susitikimų metu vyko prisistatymai ir diskusijos jaunimo klausimais.

Kaišiadorių rajono savivaldybėje buvo aplankytas  stovyklų verslas: UAB „Vėjų fėja“. Stovyklų temos: etnografinės, kūrybinės fotografijos, kūrybinės žaidimų. Stovykloje vaikai ne tik pramogauja, poilsiauja, bet ir mokosi. Per „Leader“ programą šiam verslui plėstis įsisavinta apie 40 tūkst. eur.

Taip pat, svečiuotasi Kalvių bendruomenės namuose. Kalvių bažnyčios perduotas pastatas naudotis bendruomenei. Iš Leader paramos sutvarkytos patalpos yra naudojamos visuomenės reikmėms. Bendruomenė stato spektaklius ir yra 2 kartus apdovanota kaip šauniausia bendruomenė Kaišiadorių rajone.

Alytaus rajono jaunimas apžiūrėjęs puikiai įgyvendintas verslo idėjas, susipažinęs su verslo specifika, buvo paskatintas pradėti savo nuosavą verslą, bei pasinaudoti ES parama.

Nuotraukų galerija – facebook.com/alytausrvvg

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija