Projektai „Susitelkti ir kurti“ bei „Susitelkti ir kurti 2“ – kūrybiškumo, dėmesio ir lyderystės skatinimas Alytaus rajone

PAPRASTAS KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PROJEKTUS Nr.42 (pratęstas)
2024 liepos 7
Lietuvos kaimo tinklo sekretoriatas liepos 25 d. 10 val. organizuoja „LKT dirbtuvių“ renginį
2024 liepos 22

Projektai „Susitelkti ir kurti“ bei „Susitelkti ir kurti 2“ – kūrybiškumo, dėmesio ir lyderystės skatinimas Alytaus rajone

Projektai „Susitelkti ir kurti“ bei „Susitelkti ir kurti 2“ yra svarbios iniciatyvos, skirtos Alytaus rajono bendruomenių lyderių motyvacijos, kūrybiškumo ir lyderystės įgūdžių ugdymui.

Šių projektų tikslas – padėti Alytaus rajono  vietos veiklos grupės narių  – bendruomeninių organizacijų lyderiams įgyti reikalingų įgūdžių, patirties, žinių, siekiant patobulinti savo veiklas ir   paskatinti  savo bendruomenių narių aktyvumą.

Pasiekti šiuos tikslus buvo įmanoma tik  dėl iš LR žemės ūkio ministerijos ir Alytaus rajono savivaldybės  gauto finansavimo Alytaus rajono vietos veiklos grupės parengtiems  projektams „Susitelkti ir kurti“ bei „Susitelkti ir kurti 2“.

Projektų metu buvo suformuota 35 Alytaus rajono vietos veiklos grupės bendruomenių motyvatorių ir mentorių komanda. Ši komanda  projektų metu gavo inspiraciją  skatinti savo bendruomenių narius būti aktyvesniais, labiau įsitraukusiais. Mobilaus  renginio  metu taip pat  buvo motyvuojama dalyvauti  Alytaus rajono VVG  teritorijos sumanių kaimų strategijos kūrime  bei raginama  motyvuoti  savo bendruomenių narius siekti aukštesnių organizacijų tikslų.

Įvykdytas mobilus patirtinis  seminaras „Pavyzdžiai įkvepia“, kurio metu dalyviai susitiko su inovatyviais ir drąsiai mąstančiais  ir bendruomeninius bei socialinius verslus  įgyvendinančiais Eičių (Tauragės r.), Pagramančio (Tauragės r.), Darbėnų Asociacijos „Tekstilės kelias“ (Kretingos r.) bendruomenių  vadovais ir bendruomenių žmonėmis.

Taip pat renginio dalyviai lankėsi Šaltojo karto muziejuje Plungės r.  Šio muziejaus istorija yra tokia:   pasibaigus II Pasauliniam karui prasidėjo Šaltasis karas, kurio metu Lietuvos teritorijoje buvo dislokuota ir branduolinė ginkluotė. Pirmą kartą Lietuvoje Šaltojo karo epochą pristatanti muziejinė ekspozicija oficialiai atidaryta 2012 m.  Šią ekspoziciją  sukūrė Žemaitijos nacionalinis parko direkcija įvykdžiusi  projektą „Šaltojo karo muziejaus ir jo aplinkos infrastruktūros įrengimas“. Muziejus įkurtas sovietų kariškių apleistoje raketų bazėje. Nuo 1963 iki 1978 m. čia buvo dislokuotos keturios vidutinio nuotolio balistinės raketos SS-4 Sandal, apginkluotos 2 megatonų galios termobranduolinėmis galvutėmis ir nutaikytos į Vakarų Europą. Muziejaus įkūrimo tikslas – papasakoti apie penkiasdešimt metų trukusį Šaltajį karą, jo poveikį Europos ir Lietuvos istorijai, branduolinės ginkluotės keliamą grėsmę žmonijai. Muziejaus ekspozicija sukrečia.

XX amžiuje nė vienas esminis karinis konfliktas neaplenkė Lietuvos – Pirmojo pasaulinio karo metais Žemaitijos bei Aukštaitijos žemėse iki gyvybės netekimo kovėsi Vokietijos kaizerio bei Rusijos caro kariai, Antrasis pasaulinis karas Lietuvai tapo kančių bei netekčių metais. Tik pasibaigus šiam karui prasidėjo Šaltasis karas, kurio metu Lietuvos teritorija tapo sovietinės branduolinės ginkluotės bastionu. Ekspozicijos aplankymas buvo skirtas Lietuvos  narystės NATO 20 – mečiui paminėti.

Alytaus rajono savivaldybės finansavimo dėka  ir 2024 m. birželio  15 d. dėka  buvo  dalyvauta Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos (LKBS) sąskrydyje Karklėje, Klaipėdos r., kur Alytaus krašto žmonės  susitikimų su kitais Lietuvos bendruomeniečiais  metu įgavo idėjų ir stiprinančios patirties savo bendruomeninėms veikoms plėtoti.  Sąskrydyje Alytaus rajono  vietos veiklos grupės nariai irgis teikė  maisto edukacijas  bei  susipažino su kitų  Lietuvos  bendruomenių edukacijomis ir degustacijomis.

Sąskrydyje Karklėje projekto dalyviai įgijo patirties, kaip organizuoti didelės apimties renginius, skirtus kaimo bendruomenėms, susijusius su svarbiu Lietuvai įvykiu –  įstojimo į ir Europos Sąjungą 20 – mečio minėjimu. Sąskrydžio tikslas buvo atskleisti ES šalių  kultūrinius ir tradicinio maisto ypatumus.

Dalyvavimas Lietuvos kaimo bendruomenių sąjungos sąskrydyje (LKBS) Karklėje, Klaipėdos r. 2024 m. birželio 15 d. Alytaus rajono  bendruomeniečiams suteikė daug praktinės patirties kaip veikti kritinėmis aplinkybėmis, kaip susitelkti  ir paremti  vieni kitus esant problemai  Čia jie  ne tik atstovavo Alytaus rajoną, bet ir mokėsi,  įgijo vertingų žinių apie visos Lietuvos bendruomenių pasiekimus ir suprato, kad reikia daugiau vieningumo ir bendravimo, kad  sėkmingiau vystyti bei plėtoti bendruomenines veiklas savo krašte – Alytaus rajone.

Kaip minėta šių  projektų sėkmė nebūtų buvusi įmanoma be svarbios LR žemės ūkio ministerijos ir Alytaus rajono savivaldybės finansinės paramos.   Parama projektams buvo esminė užtikrinant projektų  įgyvendinimą, nes tai  prisidėjo  skatinant bendruomenių lyderių kūrybiškumą, susitelkimą ir lyderystę.  Labai svarbu pažymėti, kad projektų paramos  lėšos  nepersidengė, o tik darniai papildė trūkstamus išteklius.

Projektai „Susitelkti ir kurti“ bei „Susitelkti ir kurti 2“ yra puikūs pavyzdžiai, kaip galima mobiliai mokytis  ir skatinti kūrybiškumą, susitelkimą, lyderystę ir bendruomenines iniciatyvas. Šių projektų sėkmė yra puikus bendradarbiavimo tarp įvairių institucijų ir organizacijų rezultatas, kuris padeda kurti stipresnę ir labiau kūrybingą  Alytaus rajono bendruomenę.

Šis straipsnis skirtas informuoti ir padėkoti visiems, kurie prisidėjo prie šių projektų įgyvendinimo ir sėkmės. Tikimės, kad ateityje galėsime tęsti šią svarbią veiklą ir pasiekti dar daugiau žmonių bei bendruomenių

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija