Alytaus rajono vietos veiklos grupė dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“

Pristatytas projektas „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“
2019 lapkričio 19
PAPRASTAS KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PROJEKTUS Nr. 17
2019 gruodžio 5

Alytaus rajono vietos veiklos grupė dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“

Alytaus rajono vietos veiklos grupė (toliau – VVG) dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“, kuriuo siekiama padėti turizmo verslo ir paslaugų teikėjams sukurti ir populiarinti Lėtojo turizmo produktus ir paslaugas.  2019 m. lapkričio 17 – 20 d. Alytaus rajono vietos veiklos grupės VPS viešųjų ryšių specialistė Henrieta Miliauskienė  vyko į, Liuksemburgą, į Beringeno miestą, kur vyko tarptautinio bendradarbiavimo projekto partnerių dalyvių mokymo seminarai „Apmokyk dėstytoją / Train the Trainer“.

Tai buvo jau antrasis projekto seminaras, kurio metu didžiausias dėmesys buvo skiriamas paslaugų ir produktų kainodarai. Beveik visų partnerių atstovai susiduria su problema, jog paslaugų ar produktų teikėjai / kūrėjai nežino, kaip įvertinti savo darbą ir patirtas išlaidas. Daugeliu atveju teikėjai įvertina tik tiesiogines išlaidas, neįvertindami savo darbo laiko, darbo vietų išlaikymo, rinkodaros ir investicijų kaštų. Seminaro metu buvo pateikti keli galimi turizmo paslaugų / produktų kainodaros modeliai, kurie turėtų padėti teikėjams / kūrėjams tinkamai įvertinti savo paslaugas / produktus, kad šie taptų ne tik konkurencingi, bet ir rentabilūs.

Seminaro metu buvo grįžta prie „juodojo turizmo“ temos ir apžvelgtos tendencijos Europoje. Diskutuota, kaip šio segmento paslaugų / produktų kūrėjai galėtų tapti Lėtojo turizmo dalimi. Projekto partnerius suintrigavo Alytaus rajone įsikūrusi sodyba, rengianti sukarintas stovyklas jaunimui „Lokio būrys“. Po ilgų debatų buvo vieningai pritarta, jog šiek tiek pakoregavus šios sodybos teikiamas paslaugas ir rinkodarinius elementus, „Lokio būrio“ stovykla galėtų tapti bene vienu įdomiausiu pasiūlymu projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ dalimi.

Seminaro dalyviams reikėjo kiek galima išsamiau pristatyti vieną savo regiono paslaugų ar produkto teikėją / kūrėją, kuris atitinka lėtojo turizmo kriterijus, apsibrėžtus dar pirmojo seminaro metu. Projekto partneriams buvo pristatytas Alytaus rajone veikiantis šaltalankių ūkis „Gintarinė uoga“, jų gaminama produkcija ir teikiamos paslaugos turistams. Po pristatymo projekto partneriai turėjo galimybę paragauti šaltalankių arbatos.

Mokymų metu Liuksemburgo partneriai praktiškai pristatė savo krašto tris išskirtinius objektus, kurie dalyvaus projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“: planuojamą Useldange pilies teatralizuotą ekskursiją, gyvąjį šeimos muziejų mažiausiame šalies kaime Rindschleiden ir kulinarijos pamoką su virtuvės šefu Beringeno viešbutyje „Martha“.

Trečiasis, paskutinysis projekto mokymų seminaras numatytas 2020 m. kovo mėnesį Vokietijoje, kur projekto dalyviams bus pristatyta tarptautinė internetinė rezervavimo sistema ir darbas su ja.

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija