Antrasis virtualus tarptautinio projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių susitikimas

Europos kaimo plėtros tinklas apie tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“
2020 balandžio 1
Dėl asmens apsaugos priemonių naudojimo viešose vietose
2020 balandžio 3

Antrasis virtualus tarptautinio projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių susitikimas

Balandžio 1 d. įvyko antrasis tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių susitikimas virtualioje erdvėje. Susitikime dalyvavo visų 9 partnerių atstovai. Diskusiją moderavo projekto koordinatorė Barbara Stumpf iš Austrijos.

Dėl susidariusios ypatingosios padėties, kai kuriose šalyse yra įvestos gana griežtos karantino sąlygos, tad kai kuriems atstovams nepavyko išsiaiškinti vieno svarbiausio klausimo – ar yra galimybė pratęsti tarptautinį bendradarbiavimo projektą iki 2022m. birželio mėnesio pabaigos. Italai informavo, jog jų atsakingos institucijos veiklą planuoja atnaujinti tik po Velykų, bet vadovaujantis jų nacionalinėmis taisyklėmis, teoriškai, nesklandumų neturėtų iškilti.

Susitikimo metu buvo nuspręsta, kad visi projekto dalyviai iki balandžio 22 d. iš savo atsakingų institucijų turi gauti oficialius raštus, patvirtinančius, jog nebus daromos kliūtys projekto pratęsimui iki 2022 m. birželio mėnesio pabaigos. Tik turėdama oficialius šalių partnerių atsakingų institucijų raštus, projekto koordinatorė Barbara Stumpf galės pradėti derybas su tarptautinės svetainės ir rezervavimo sistemos kūrėjais dėl mokesčio už paslaugas nukėlimo. Svetainė negali pradėti pilnai funkcionuoti, kol nėra galimybių pateikti visos reikiamos informacijos apie Slow Trips (Lėtų kelionių) paslaugų teikėjus kiekvienoje šalyje.

Iki balandžio 8 d. kiekviena šalis partnerė turi peržiūrėti jau pateiktą, o tie, kas nepateikė, pateikti patrauklų atstovaujamo regiono aprašymą su fotografijomis. Svetainės kūrimo koordinatorė Evelyn Götz atsakė į iškilusius klausimus, pildant regiono aprašo šabloną. Pasiūlė ir kelis galimus variantus, kaip svetainėje būtų galima įrašyti fotografijų autorių vardus ir pavardes. Barbara  Stumpf atkreipė dėmesį į papildytą regiono aprašo šabloną, kur ypatingą dėmesį turėtume skirti išskirtiniams krašto objektams – netradicinėms apgyvendinimo galimybėms, apleistoms-užmirštoms vietovėms, kavinėms su ypatingu vietos koloritu, natūraliems gamtos paminklams.

Alytaus rajono VVG tikisi glaudaus bendradarbiavimo su Alytaus, Birštono ir Druskininkų turizmo informacijos centrais, teikiant patrauklią turistinę informaciją ir reprezentacines nuotraukas kuriamai naujai tarptautinei Slow Trips svetainei.

Susitikimo metu buvo iškeltas klausimas, ar neiškils nesusipratimų, jei kai kurie partneriai šalia Slow Trips paslaugų teikėjų įtrauks Vakarų Europoje vis labiau populiarėjančias Greeters (sveikintojų) paslaugas. Tai žmonės savanoriai, kurie be jokio piniginio atlygio pasitinka atvykstančius turistus, jiems pristato savo regioną, supažindina su lankytinais objektais, kavinėmis, pramogomis ir vykstančiais renginiais. Projekto dalyviams iškilo klausimas, ar tokia sveikintojų paslauga nekonfrantuoja su profesionalių gidų teikiamomis paslaugomis; kaip ir kas gali kontroliuoti jų teikiamų paslaugų kokybę, garantuoti jog jie atitinka Slow Trips kriterijus ir šio judėjimo filosofiją. Didesnė dalis partnerių konstatavo, jog jų regionuose iš viso nėra tokios paslaugos. Klausimas dėl sveikintojų liko atviras ir prie jo dar ne kartą bus sugrįžta.

Kiekviena partnerė šalis iki balandžio 8 d. turi susipažinti ir išsianalizuoti viešųjų ryšių įmonės HMC Marketing atstovės Bettina Haas pateiktą projekto viešinimo koncepciją, kiekvienos šalies pristatymo viziją.

Kitas virtualus partnerių susitikimas numatytas balandžio 22 d.

Programa

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija