Dauguose įvyko pirmasis BAT 1 Lietuvos vėjaračių čempionatas

Socialinio verslo akseleravimo programa – įvadinis susitikimas
2016 gruodžio 13
Jaukių, kūrybingų, ramių šv. Kalėdų ir Naujųjų metų!
2016 gruodžio 23

Dauguose įvyko pirmasis BAT 1 Lietuvos vėjaračių čempionatas

Gruodžio 17-18 dienomis Dauguose vykusių „vimpelinio vėjo dienų“ metu 45 jaunuoliai iš Vilniaus, Elektrėnų, Šiaulių, Nidos, Kauno, Trakų, Daugų, Marijampolės ir Alytaus rajono buriuotojų klubų varžėsi dėl pirmojo Lietuvos BAT 1 vėjaračių sporto čempiono vardo. Merginų grupėje aukso medaliu buvo apdovanota Oksana Zakarauskaitė-Pablauskienė iš Butrimonių , antra liko Rūta Mažunavičiųtė iš Šiaulių „Atžalyno“ sporto mokyklos, trečia liko jaunos Butrimonių buriuotojų komandos atstovė Simona Senutaitė.

Vaikinų virš 14 m. grupėje nugalėtoju tapo Tauras Dambrauskas- Elektrėnų sporto centro auklėtinis, antras Julius Dūdėnas- Elektrėnų sporto centro auklėtinis , trečias Artūras Kapitanovas – Elektrėnų sporto centras.

Vaikinų iki 14 m. grupėje nugalėjo Vykintas Mizgiris- Neringos sporto mokykla. Antras liko Šiaulių Atžalyno sporto mokyklos sportininkas Rimvydas Mažunavičius , trečias Arijus Dambrauskas – Elektrėnų sporto centro auklėtinis .

Komandinėje įskaitoje pirmą vietą užėmė Elektrėnų savivaldybės sporto centras NBA/Poseidonas, antra vieta atiteko Butrimonių gimnazijos komandai, o trečia – Šiaulių Atžalyno sporto mokyklos komandai.

„Daugų vimpelinio vėjo dienų“ metu vykusios konferencijoje buvo aptariamos ledrogių sporto vystymo ir populiarinimo idėjos, o sukaupta patirtimi dalinosi IDNYRA prezidentas jaunimo buriavimui Lenkijos atstovas Jerzy Sukow, bei Lietuvos ledrogių sporto treneriai ir entuziastai.  Konferencijoje pristatytos 2016 metų pasaulyje geriausio dizaino pripažinimo sulaukusios  ledrogės konstruktorius Audrius Voverys-Kaunas. Jezy Sukow pristatė tarptautinės ledrogių asociacijos viceprezidento Maciej Brosz pranešimą – apie Ledo skautus ir varžybų ant ledo. Aktualiai ir pamokančiai pristatė varžybų ant ledo saugumo klausimus, pats lektorius labai norėjo dalyvauti konferencijoje Lietuvoje, bet negalėjo atvykti dėl ūmiai patirtos traumos. Konferencijoje buvo suteikta daug vertingos informacijos Lietuvos ledrogių jaunimo rinktinei, kuri ruošiasi 2017 Pasaulio ir Europos vėjarogių  čempionatams Lenkijoje. IDNYRA atstovas pakvietė Lietuvos jaunimo rinktinę prieš čempionatą į treniruočių stovyklą. Bus galimybė treniruotis drauge su Lenkijos sportininkais, kurie yra vieni iš šios sporto šakos lyderių pasaulyje.

Renginio svečius sveikino Alytaus rajono mero patarėjas Ramūnas Bielevičius. Jis patikino , kad šios Alytaus Rajone inovatyvios buriavimo idėjos turi perspektyvas ir padėkojo buriuotojams už pastangas plečiant buriavimo sporto infrastruktūrą ir palinkėjo Daugų miesteliui per ateinančius kelis metus siekti tapti buriavimo centru Alytaus rajone. Daugų Mirono Gimnazijos direktorius Almantas Jakimavičius apdovanojimų metu atkreipė dėmesį , kad renginys išjudino ne tik Daugus, bet atsirado galimybė susipažinti su dar čia negirdėta sporto šaka. “Džiaugiamės, kad Lietuvoje atsiranda vis daugiau ledrogių, bei vėjaračių sporto entuziastų, ir tikimės, kad šis renginys taps gražia kasmetine tradicija”. Renginį organizavo Lietuvos ledrogių asociacija, Nacionalinė buriavimo akademija, „Vėjo trejetas“ Daugų irklavimo sporto bazės, Daugų Vlado Mirono Gimnazija ir Alytaus rajono savivaldybė.

Daugiau informacijos: tel. nr. 860217070

Nuotraukų galerija: www.facebook.com/alytausrvvg

Eglė Paukštelytė