Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Alytaus rajono vietos veiklos grupės planuojami vizitai
2018 liepos 9
Jauni žmonės kviečiami dalyvauti ”Baltic Leadership Programme on Youth and Bioeconomy” programoje
2018 liepos 18

Namas ant ratų mokė tausoti aplinką

Alytuje apsilankęs unikalus namas ant ratų sulaukė gyventojų dėmesio ir susidomėjimo. Renginio dalyviai apžiūrėjo nematytą namo interjerą, kuris sukurtas iš įvairių nebenaudojamų, bet perdarytų ir atnaujintų daiktų. Lankytojai galėjo pasisemti naujų idėjų, kaip kūrybingai iš turimų rakandų susikurti naują, įdomų namų interjerą.

Projekto „Darnūs namai“ namo ant ratų apžiūrėti užsukę gyventojai taip pat dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse. Savo žinias aplinkosaugos srityje jie galėjo pasitikrinti viktorinoje, diskutavo apie atsakingą vartojimą, atliekų prevenciją ir tvarkymą. Taip pat lankytojai aktyviai įsitraukė į interaktyvias veiklas – varžėsi, kas greičiau ir teisingai išrūšiuos atliekas į atitinkamus konteinerius, taip pat domėjosi, ką skanaus galima pasigaminti iš maisto likučių.

Alytuje sutikti paaugliai Mantas, Aistė ir Emilis išbandė visas namų ant ratų siūlomas veiklas. „Mus labai sužavėjo ši ekspozicija. Patys žinome, kokią žalą gamtai daro plastikas, todėl stengiamės visada naudoti daugkartinius pirkinių maišelius bei daugkartines gertuves vandeniui“, – teigia alytiškiai.

Unikalios namo ant ratų ekspozicijos kelionės po 60 Lietuvos savivaldybių ir 120 vietovių organizuojamos Aplinkos ministerijos iniciatyva. Ministerija siekia skleisti atsakingo vartojimo idėjas, paprastais gyvenimiškais pavyzdžiais parodydama, kaip kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos išsaugojimo ir sukauptas senienas paversti naujais, vertingais daiktais.

Darnus namas ant ratų liepos 10 d. dar aplankys Kaišiadoris ir Žiežmarius, o liepos 11 d. Jonavą ir Ruklą.

Lietuvos gyventojams aktuali informacija apie aplinkosauginį projektą „Darnūs namai“ ir namo ant ratų kelionių po Lietuvą tvarkaraštis yra socialiniame tinkle https://www.facebook.com/projektas.darnus.namai/.

Projektas vykdomas Aplinkos ministerijos iniciatyva ir finansuojamas ES paramos lėšomis.

Daugiau informacijos:

Projekto „Darnūs namai“ organizatoriai

Rūta Undro

ruta@voxvera.lt

8 671 98902