Nemunaičio miestelyje planuojami nauji darbai

PROJEKTO NUOTOLINIAI MOKYMAI
2022 lapkričio 7
DĖL PAPRASTO KVIETIMO TEIKTI VIETOS PROJEKTUS NR.35 DOKUMENTŲ PATEIKIMO IR INFORMACIJOS ATNAUJINIMO
2022 lapkričio 11

Nemunaičio miestelyje planuojami nauji darbai

Alytaus rajono savivaldybės meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė lankėsi Nemunaityje, kuriame šį rudenį buvo įgyvendinti keli aplinkos tvarkymo projektai. Savivaldybės vadovai kartu su seniūnu Rimantu Avižieniu, rajono Vietos veiklos grupės (VVG) vadove Vida Vrubliauskiene, klebonu Valdu Belecku apžiūrėjo, kaip miestelyje tvarkomos viešosios erdvės, vykdomi gatvės remonto darbai.

Neseniai pagal VVG projektą „Sąveikos lauku – sumanumo link“ sutvarkytos Nemunaičio mineralinio vandens šaltinio prieigos. Jas išklojus akmenimis, priėjimas yra patogesnis ir saugesnis, be to, aplinka tapo gražesnė.

Savivaldybės vadovų nuomone, reikia ieškoti galimybių atnaujinti privažiavimo kelią prie šaltinio, dar labiau sutvarkyti jo prieigas ir aplinką.

Vaikų žaidimų aikštelėje įrengtos naujos medinės sūpynės, perdažytos laipynės, kai kurie sporto įrenginiai, stadione pastatyti suoliukai. Taip pat atnaujintas prie įvažiavimo į miestelį esantis medinis Nemunaičio ženklas, supuvusios detalės pakeistos naujomis ąžuolinėmis.

Savivaldybė gerina miestelio gatvių būklę. Jau paruošta asfaltavimui Pušyno gatvė. Asfaltavimo darbai turėtų prasidėti netrukus.

Pagerės privažiavimas prie Nemunaičio bažnyčios. Planuojama įrengti asfaltuotą įvažiavimą bei automobilių stovėjimo aikštelę.

Taip pat buvo svarstoma galimybė bažnyčioje įrengti duris iš grotų. Pro jas būtų galima matyti ir užrakintos šventovės vidų. Dabar dėl apsilankymo bažnyčioje ne mišių metu reikia tartis su klebonu ar seniūnu.

Neogotikinio stiliaus Nemunaičio bažnyčia yra viena gražiausių Lietuvoje, išsiskiria aukštu bokštu ir šoniniais bokšteliais. Šventoriuje įrengta Lurdo grota.

Nemunaitis yra pušynų apsuptyje, turi mineralinio vandens resursus, kurie sudėtimi panašūs į esančius Druskininkuose ir Birštone. Miestelyje yra svarbus istorinis objektas – pranciškonų vasarnamis, kuriame 1945 m. prisiekė 120 A. Ramanausko Vanago vadovaujamų partizanų. Apylinkėse – nemažai lankytinų gamtos objektų.

Nemunaičio ir seniūnijos teritorija teka Nemunas, kuriuo vis dažniau keliauja vandens turistai su baidarėmis. Upės pakrantėje bendruomenė yra sukūrusi rekreacinį taką.

Nemunaityje vyksta vaikų ir jaunimo stovyklos, organizuojami menininkų plenerai. Čia yra konferencijoms, renginiams ir nakvynei skirtos patalpos, kurias administruoja Alytaus r. meno ir sporto mokykla. Privatus verslas teikia turizmo baidarėmis paslaugas, išankstinio užsakymo maitinimo paslaugas. Seniūnijoje vystomi ir kiti įvairūs verslai: statomi karkasiniai namai, auginami ir parduodami paukščiai, taisomi ir modernioje dažymo kameroje dažomi automobiliai.

Alytaus rajono savivaldybės informacija

Nuotr.

Nemunaičio seniūnas Rimantas Avižienis, rajono meras Algirdas Vrubliauskas, administracijos direktorė Gintarė Jociunskaitė, klebonas Valdas Beleckas 

Savivaldybė ieškos galimybių dar labiau sutvarkyti šaltinio prieigas ir aplinką, link jo einantį kelią

Nemunaičio bažnyčia yra viena gražiausių Lietuvoje

Aplinkos tvarkymo darbai Nemunaityje