Paroda „Ką pasėsi …2019“ VVG atstovo akimis

PAPRASTAS KVIETIMAS TEIKTI VIETOS PROJEKTUS Nr.13
2019 balandžio 4
VVG atstovauja savo narius ir teikdama pasiūlymus Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijai siekia apginti jų interesus
2019 balandžio 8

Paroda „Ką pasėsi …2019“ VVG atstovo akimis

 2019 m. balandžio 5 d. Alytaus rajono vietos veiklos grupės pirmininkė  Vida Vrubliauskienė lankėsi  tarptautinėje parodoje „Ką pasėsi …2019“ .   Šiais metais paroda sulaukė įspūdingo dalyvių ir lankytojų skaičiaus.  Atidžiai apžiūrėti parodą tikrai reikėtų  trijų dienų.   Visą išsamią  informaciją apie parodą rasite: https://www.kapasesi.info/ .

 VVG  aktuali informacija  buvo teikiama LR žemės ūkio ministerijos atstovės  Ilonos Javičienės seminare „Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „LEADER programa“ įgyvendinimo aktualijos“.

 Taip pat VVG atstovė domėjosi  Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Verslo ir kaimo vystymosi tyrimų institutas Bioekonomikos plėtros fakulteto prof. dr. Vilmos Atkočiūnienės kuruojama EIP grupe „Inno Food Hub“ partnerių biologiškai vertingų produktų ekspozicija, kurioje  buvo pristatomi unikalūs produktai, vyko degustacijos ir buvo  galima pasikalbėti su gamintojais.

 Ekspozicijoje kiekvienas Inno Food Hub narys pristatė savo inovacijas, papasakojo apie pagrindinius gaminius ir jų vertę,  pasidalijo kita  naujausia informacija, kontaktais.

Labai svarbu „iš pirmų lūpų“ išgirsti apie biologiškai vertingų produktų (šaltalankių, pluoštinių kanapių ir erškėtrožių ir pan.) auginimo naudą ūkininkui. Šie produktai ypač padeda vaikams ir vyresnio amžiaus asmenims.

 Šaltalankių gaminius  parodoje pristatė   VVG narė ūkininkė Daiva Kvedaraitė. Šaltalankių gaminių galima įsigyti  ne tik nuvykus  į Alytaus rajoną, Venciūnų kaimą pas ūkininkę Daivą Kvedaraitę,  Alytaus miesto parduotuvėse (skaityk daugiau: http://gintarineuoga.lt/) bet ir  elektroninėse parduotuvėse bei platformoje „Kaimas į namus“.

 Pluoštines kanapes augina ir iš jų gamina aliejų bei  fermentuotas ir nefermentuotas arbatas ūkininkas Virginijus Šironas,  Molėtų VVG „Keisdamiesi keičiame “ valdybos narys  gyvenantis Molėtų krašte.  (Skaityk daugiau: https://www.facebook.com/vsironas).

 Įmonė „Urban food“  yra šeimos verslas, puoselėjantis gilias sveiko gyvenimo būdo tradicijas (skaityk daugiau: https://www.urbanfood.lt/ekologiski-milteliai/).  Jie  gamina funkcinius maisto produktus, tokius kaip milteliai iš įvairių uogų, žolių daržovių.

 Panaros Pilnų namų bendruomenė jau seniai garsėja   arbatomis, tačiau šioje parodoje jie pristatė naujus žolinius papildus iš erškėtrožių, voveraičių, pelyno  (skaityk daugiau: https://www.ecoherbs.eu/ ; https://www.facebook.com/pilnunamubendruomene/ ; http://www.pnb.lt/content.php?page=naujienos.

 Pluoštinės kanapės, šaltalankių ir erškėtrožių produktai,  miesto maistas yra produktai, kurių  vartojimas  tampa  „pasaulinė mada“   ir apie tai parodoje   pasakojo  (EIP) grupės „InnoFood Hub“ specialistai.

 VVG  pirmininkė  parodoje aplankė  Akademijos bendruomenės centrą (žiūrėk daugiau: https://www.facebook.com/pg/Akademijosbendruomene/photos/?tab=album&album_id=898036840289178), kuris yra pakankamai neseniai veikiantis Kauno rajone.  Ši bendruomenė idėjas kaupia būsimam įvykiui „Kaunas kultūros sostinė – 2022“, dėl šios priežasties   jie  ir dalyvavo parodoje, todėl buvo pakalbintas ne vienas parodos dalyvis – praeivis.

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija