Pristatytas projektas „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“

„Ūkininko Mariaus Gudaičio verslo plėtra“ ALYT-LEADER-6A-D-3-1-2018
2019 lapkričio 10
„Birštono savivaldybės Nemajūnų k. kapinių infrastruktūros plėtra“ ALYT-LEADER-6B-I-18-1-2019
2019 lapkričio 20

Pristatytas projektas „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“

Lapkričio 15 d., penktadienį, Alytaus rajono savivaldybės Kultūros centro patalpose susirinkusiems rajono savivaldybės administracijos ir seniūnijų atstovams, Alytaus rajono VVG Vietos plėtros strategijos viešųjų ryšių specialistė Henrieta Miliauskienė pristatė vykdomą tarptautinį bendradarbiavimo projektą „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“.

Lėtasis turizmas Vakarų Europoje jau yra stipriai pažengęs į priekį ir sulaukia vis didesnio visuomenės susidomėjimo, kuri yra pavargusi nuo masinio turizmo skubos ir neatidos tiek paslaugų ar produktų vartotojų, tiek pačios bendruomenės atžvilgiu. Pranešėja pirmiausia pristatė Lėtojo judėjimo ištakas Italijoje, jo evoliucija nuo lėtojo maisto iki lėtojo miesto, gyvenimo, švietimo, šeimos, renginių ir netgi lėtųjų pinigų.

Buvo apžvelgtas masinio turizmo poveikis vietos bendruomenėms ir pristatyta darniojo, t.y. lėtojo turizmo alternatyva, kuri šiuo metu yra tapusi didžios daugumos paslaugų / produktų teikėjų siekiamybe. Būtent tokių paslaugų / produktų ieško ir pažengęs vartotojas, kuriam labai svarbu tiek tos paslaugos / produkto santykis su vietos bendruomene, tiek jos autentiškumas ir išskirtinumas, dėl kurio jis pasiryžęs nukeliauti šimtus ar net tūkstančius kilometrų ir už tai sumokėti nemažas pinigų sumas.

Lėtasis turizmas nėra trypčiojimas vietoje ir siekis keliauti vėžlio žingsniu. Tai vartotojo keliavimo būdas, kuomet jis vienoje vietoje gali praleisti kelias valandas ar net kelias dienas, tam kad su ta vietove, jos istorija, žmonėmis, tradicijomis galėtų susibūti ir visa tai patirti per visas penkias jusles. Lėtojo turizmo atstovas yra išrankus, nes jo tikslas rasti nesukomercintus, autentiškus potyrius, kurio pagrindine ašimi tampa vietos gyventojas, tos paslaugos / produkto kūrėjas. Be žmogaus ir jo kūrybos, žinių, patirčių perdavimo nėra ir lėtojo turizmo paslaugos / produkto. Todėl labai svarbu, kad tas vietos žmogus gebėtų ne tik kurti, bet ir bendrauti. Bendrauti ne vien lietuvių, bet ir anglų ar vokiečių kalbomis.

Susirinkusiems dalyviams buvo pristatyta tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys 2.00 / CultTrips 2.00“ eiga, uždaviniai, iššūkiai ir paslaugų / produktų kūrėjai Alytaus rajone ir Birštono bei Druskininkų savivaldybių kaimiškose vietovės, kurie, projekto kuratorių nuomone, atitinka lėtojo turizmo kriterijus ir yra potencialūs šio projekto dalyviai.

 Alytaus rajono VVG VPS  viešųjų ryšių specialistė