Savanorystės veiklų skatinimo projektas ,,Kas, jei ne tu ir ne aš?‘‘ baigėsi

Mergalaukyje Kalėdų eglutė
2020 gruodžio 22
Su šv. Kalėdomis ir Naujaisiais metais Jus sveikina Alytaus rajono VVG
2020 gruodžio 23

Savanorystės veiklų skatinimo projektas ,,Kas, jei ne tu ir ne aš?‘‘ baigėsi

Dovanoti savo gerumą tiems, kam jo labiausiai reikia – gera. Smagu prisidėti prie iniciatyvų, kurios skatina kurti, puošti, gražinti, padėti. Džiaugiamės ir didžiuojamės visais, kurie aktyviai dalyvavo Alytaus rajono vietos veiklos grupės vykdytame savanorystės veiklų skatinimo projekte ,,Kas, jei ne tu ir ne aš?’’. Dėkojame visiems ir norime papasakoti apie iniciatyvas,  kurios išsiskyrė iš kitų savo  nuoširdumu, originalumu ir darnumu.

Žavimės Likiškėlių kaimo bendruomenės pirmininkės Gintarės Romančiuckienės iniciatyva ,,Gera daryti gerą”, kurios esmė – neįgaliam bendruomenės nariui suteikta pagalba (10 gydomojo masažo paslaugų) sveikatos gerinimui. Paklausėm bendruomenės pirmininkę: “Kas paskatino sugalvoti tokią iniciatyvą?”

“Daugelis dažnai mąstome, kaip nustebimti artimąjį, ieškome genialių idėjų, dovanų. O kažkam geriausia dovana-sveikata. Likiškėlių kaimo bendruomenėje gyvena Vitas Saldukas-vienas iš senųjų kaimo gyventojų. Prieš keletą metų sušlubavus sveikatai įvyko nelaimė, po kurios jis nebegali vaikščioti. Palengvinti skausmams ir geresnei savijautai Vitui reikalingi masažai. Norime, kad visi bendruomenės žmonės jaustųsi nepamiršti ir reikalingi. Taigi pasitarę nusprendėme, jog pagalba bendruomenės nario sveikatos gerinimui – geriausia savanorystės iniciatyva, ir padovanojome  Vitui Saldukui 10 gydomojo masažo paslaugų. Kadangi dėl negalios šio žmogaus judėjimas apribotas, paslaugą jis gauna savo namuose. Tikime, kad atsiras daugiau aktyvių kaimo gyventojų, kurie padės stokojantiems bendruomenės nariams, nes geri darbai įkvepia”.

Geri darbai įkvepia, nes gerumas – tai kalba, kurią kurtieji gali girdėti, o aklieji gali matyti. Ačiū visai Likiškėlių kaimo bendruomenei, dėkojame bendruomenės pirmininkei Gintarei Romančiuckienei, bendruomenės tarybai – visiems, kurie suprato, kad, svetimo skausmo nebūna’’ ir bendru sutarimu ir pastangomis palengvino sunkią savo artimojo dalią.

Kita išskirtinė iniciatyva – asociacijos ,,Eičiūnų bendruomenė’’ pirmininkės Mildos Stanevičienės ir Butrimonių seniūnijos Eičiūnų kaimo seniūnaitės Gražinos Žiužnienės  jungtinė savanorystės  veikla  ,,Gyvenkime gražiau’’. Bendras pirmininkės ir seniūnaitės noras – kad patalpos, kuriose įvairių švenčių švęsti ir bendruomenės reikalų aptarti renkasi Eičiūnų kaimo gyventojai, būtų gražesnės, jaukesnės, akiai malonesnės – išsipildė pasinaudojus veiklų skatinimo projekto lėšomis. Įsigytos užuolaidos ir staltiesės bendruomenės patalpoms. Kadangi bendruomenėje dažnai vyksta renginiai, organizuojamos šventės, bus vedami edukaciniai užsiėmimai – maisto gaminimui lauko sąlygomis (tai ypač aktualu COVID-19 pandemijos situacijoje) isigyta lauko kepsninė-puodas. Bendruomenės patalpos – bendruomenės namai. Kurti namus – tai nebūtinai statyti namą. Kad patalpos virstų namais, kartais reikia visai nedaug-jaukumo, grožio, patogumo. Ačiū Mildai Stanevičienei ir Gražinai Žiužnienei už puikią iniciatyvą, ačiū Eičiūnų kaimo gyventojams už norą bendrauti. Tebūnie jūsų visų namai jaukūs, tesklando juose Gerumo dvasia, lai netrūksta dėmesio ir meilės.

Trečioji savanorystės veikla, pasižyminti ypatingu darnumu-  Simno seniūnijos seniūnaičių Irenos Pranckienės ir Alės Andriuškevičienės bei asociacijos ,,Simno bendruomenė” pirmininkės Ingos Šukytės, Ąžuolinių kaimo bendruomenės pirmininkės Danguolės Jarmalavičienės ir Verebiejų kaimo bendruomenės pirmininkės Sandros Sejavičienės jungtinė iniciatyva ,,Ruoškimės šventėms drauge‘‘. Šiam darniam penketukui rūpi seniūnijos gyventojų šventinė nuotaika, seniūnijos šventinis puošnumas. Kaip sakė pagrindinė idėjos iniciatorė Simno seniūnijos Ąžuolinių seniūnaitijos seniūnaitė Irena Pranckienė, sumanymas įsigyti priemonių kalėdinių žaislų gaminimui ir kitų dekoracijos elementų, kurie skirti Simno miesto – šių metų Lietuvos mažosios kultūros sostinės- ir kitų Simno seniūnijos erdvių šventiniam puošimui, tikrai pranoko lūkesčius. Tuo galite įsitikinti žiūrėdami Simno miesto šventinės puošybos nuotraukas, dar džiugesnį įspūdį patirtumėte apsilankę Simno mieste ir pamatę Kalėdų eglučių parka, šviečiančias arkas… Deja, COVID-19 pandemija ,,stabdo’’ norus ir riboja judėjimo galimybes. Ačiū, mielos moterys, už iniciatyvą, idėją, darbštumą, geranoriškumą. Ačiū visiems Simno seniūnijos gyventojams, padėjusiems įgyvendinti šią iniciatyvą-ačiū už norą, kad būtų gražiau.

Baigiasi dar vieni metai. Tai buvo ypatingas laikas, neretai užpildytas neregėtais iššūkiais ir atkakliu darbu. Alytaus rajono vietos veiklos grupės įgyvendintas savanorystės veiklų skatinimo projektas parodė, jog tik pasitikėdami savimi ir veikdami drauge mes visada būsime stipresni ir eisime į priekį. Juk kas, jei ne tu, jei ne aš, jei ne mes geriau žinome, kuo gyvena, kaip jaučiasi, ko iš mūsų laukia ir tikisi mūsų seniūnijoje, mūsų bendruomenėje gyvenantys žmonės. Ačiū visiems. Tegul Kalėdų šventė pakylėja mus nuo darbais ir rūpesčiais persmelktos kasdienybės prie amžinųjų vertybių. Juk tikrieji dalykai nepasikeitę. Vis dar svarbu būti sąžiningam ir teisingam, viską daryti tik labai gerai, džiaugtis net mažais malonumais ir būti drąsiam net jei kas nors nesiseka.

Kadangi dėl COVID-19 pandemijos keičiami planai, todėl žadėti geriausių iniciatyvų autoriai bus apdovanoti individualiai. Dėkojame visiems už idėjas, iniciatyvas, originalumą ir sumanumą.