Susitikimas su VVG nariu VšĮ „Tėviškės namai“ ir Alytaus krašto verslininkų asociacijos vadovais

„Punios – Lietuvos mažosios kultūros sostinės pristatymo vakaras“
2017 sausio 30
Susitikimas dėl Punios – mažosios kultūros sostinės 2017
2017 sausio 31

Susitikimas su VVG nariu VšĮ „Tėviškės namai“ ir Alytaus krašto verslininkų asociacijos vadovais

2017 m. sausio 30 d. VšĮ „Tėviškės namų“ biure vyko Alytaus rajono vietos veiklos grupės (toliau – VVG ) pirmininkės Vidos Vrubliauskienės, VšĮ „Tėviškės namų“ direktoriaus Eimanto Balaikos ir Alytaus krašto verslininkų asociacijos prezidentės Dalios Matukienės susitikimas.

Susitikimo metu buvo aptarta 2017 m. sausio 26 d. LR Seime vykusi diskusija „Dėl vietos bendruomenių ir bendruomeninių organizacijų teisinio reguliavimo“, kurioje dalyvavo Alytaus rajono vietos veikos grupės pirmininkė Vida Vrubliauskienė. Daug diskutuota miesto ir kaimo bendruomenių tema bei aptarta „Alytaus rajono ir Birštono savivaldybių kaimiškosios teritorijos bendruomenių inicijuota vietos plėtros strategija 2015 – 2020“ (toliau – VPS) įgyvendinimas ir planuojamų rezultatų pasiekimas šiuo metu galiojančių teisės aktų fone.

Šiuo metu viena aktualiausių problemų su kuriomis susidurs kaimo vietos bendruomenės planuojančios socialinį verslą bei ketinančios gauti paramą iš VPS lėšų, kad PVM bendruomeninėms organizacijoms kaip ir verslui yra nekompensuojamas. Ši situacija turės neigiamą įtaką bendruomeninio verslo vietos projektų inicijavimui ir populiarumui.

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija