Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimo užimtumas rugpjūtį

„Makniūnų sodžiaus“ bendruomenės žygis baidarėmis
2018 rugsėjo 5
Kančėnų kaimo bendruomenė „Dėmesio centras“ dalyvavo tarptautiniame Pasienio skonių festivalyje Leipalingyje
2018 rugsėjo 14

Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimo užimtumas rugpjūtį

Dalyvavimas piligriminiame žygyje iš Alytaus į Pivašiūnus. Rugpjūčio 16 d. Vankiškių kaimo bendruomenės jaunimas kartu su pirmininke Rasa Gražuliene ir kitais Alytaus, Miroslavo, Pivašiūnų ir Josvainių (Kėdainių raj.) parapijų piligrimais dalyvavo Alytaus Šv. Angelų Sargų parapijos organizuotame žygyje „Dievo Motina Marija laukia ir džiaugiasi kiekvienu savo vaiku“. Žygio pradžia – Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčia, pabaiga – Pivašiūnų  Švč. Dievo M. Marijos – Nuliūdusiųjų Paguodos šventovė, kurioje vyko Švč. Mergelės Marijos Dangun Žengimo (Žolinių) atlaidų trečia diena. Šių metų atlaidų savaitės intencija – už popiežių Pranciškų ir jo apaštalinę kelionę į Lietuvą, taip pat Pivašiūnų Švč. M. Marijos Nuliūdusiųjų Paguodos paveikslo vainikavimo 30-mečio minėjimas.

Savanorystė kultūrinėje akcijoje „Vidurnakčio eitynės“. Rugpjūčio 24 d. kaimo bendruomenės jaunimas kartu su pirmininke Rasa Gražuliene ir Alytaus miesto bendruomenės centro savanoriais dalyvavo Alytaus mieste Tėviškės namų bendruomenės organizuojamoje akcijoje „Vidurnakčio eitynės“. Tai kultūrinė akcija, vyksianti šeštus metus, skirta netradicine forma kalbėti apie netektį ir pasakyti Taip Hospico Alytuje įkūrimui. Akcijos metu savanoriai padėjo parengti palapines registracijai Alytaus Senamiesčio skvere (aikštelėje šalia fontano), taip pat registravo eisenos dalyvius Rotušės aikštėje šalia miesto teatro. Renginiui pasibaigus savanoriai padėjo sutvarkyti renginio vietą. Tėviškės namų bendruomenės vadovas Eimantas Balaika visiems savanoriams įteikė padėkas.

Savanosystė „Alytaus pusmaratonis 2018“. Rugpjūčio 26 d. Vankiškių kaimo bendruomenės jaunasis narys Ignas Gražulis  kartu su kitų organizacijų savanoriais dalyvavo jau ketvirtus metus vyksiančiame bėgimo renginyje „Alytaus pusmaratonis 2018“. 21 km 97 m trasa apjuosė visad žaliuojantį Alytaus miesto centrą nuo Antano Juozapavičiaus tilto iki aukščiausio Lietuvos pėsčiųjų ir dviratininkų tilto – Baltosios rožės. Ignui kartu su kitais savanoriais buvo patikėta parengti varžyboms trasas ir kitus darbus. Jis gavo savanorio marškinėlius „Alytaus pusmaratonis“ ir medalį su Baltosios rožės simboliu.

Savanorystė „Jaunimo dienos 2018“. Rugsėjo 1 d. Vankiškių kaimo jaunimas  kartu su kaimo bendruomenės pirmininke savanoriavo pirmą kartą Alytuje Jaunimo parke vykusiame renginyje „Jaunimo dienos 2018″, kuris sujungė vasaros uždarymą ir simbolinę mokslo metų pradžią. Kaimo jaunimas kartu su Alytaus miesto bendruomenės centro jaunimu keturias valandas  užėmė vaikus įvairiais žaidimais šventės metu įsikūrusioje vaikų pievelėje.