Vokietijos delegacijos iš Bradenburgo žemės vizitas Alytaus rajone

Socialinis verslas – alternatyva ilgai lauktiems visuomenės pokyčiams?
2017 rugsėjo 29
VšĮ „Tėviškės namai“ direktoriui Eimantui Balaikai įteikta Lietuvos Respublikos Seimo narės Guodos Burokienės padėka
2017 spalio 2

Vokietijos delegacijos iš Bradenburgo žemės vizitas Alytaus rajone

Rugsėjo 27 d. Alytaus rajono vietos veiklos grupė sulaukė delegacijos iš Vokietijos, Bradenburgo žemių: tai buvo atstovai iš jaunimo ir švietimo ministerijos, vaikų ir jaunimo departamento, vietos veiklos grupės, turizmo asociacijos, kaimo tinklo. Alytaus rajono vietos veiklos grupės ir Vokietijos delegacijos susitikimo tikslas – jaunimo užimtumas ir darbo vietų kūrimas bei turizmo plėtra. Vizito metu tikimasi užmegzto bendradarbiavimo ryšius tarp Lietuvos ir Vokietijos, sprendžiant panašias regionams būdingas problemas.

Vizito metu Vokietijos delegacija apsilankė Kančėnų kaimo bendruomenėje „Dėmesio centras“, – kur buvo parodyti įgyvendinti projektai iš LEADER lėšų: tai vaikų žaidimų aikštelė, sulčių spaudimo įranga. Bendruomenės pirmininkė Monika Ražanauskienė papasakojo apie savo bendruomenės veiklas ir įgyvendinamus projektus. Šio vizito metu svečiai buvo pavaišinti patiekalais, kurie yra sertifikuoti LR žemės ūkio ministerijos: bulvių plokštainis, kmynų gėrimas, mielinis pyragas. Vėliau susitikimas buvo pratęstas Daugų irklavimo bazėje. Jo metu delegacija iš Vokietijos buvo supažindinta su Alytaus rajono jaunimo verslais:

– Susitikime Alytaus rajono vietos veiklos grupės pirmininkė Vida Vrubliauskienė pristatė asociacijos veiklą, prioritetus ir pagrindines kryptis.

– Alytaus rajono Daugų meno ir meno mokyklos direktorė Dovilė Jaciūnienė papasakojo apie jų mokyklos organizuojamas veiklas, kad turi patirties tarptautiniuose dailės pleneruose. Papasakojo, kokiems tikslams pritaikyta Daugų irklavimo bazė, kad yra sukurta visa reikalinga infrastruktūra projektinėms veiklos vykdyti: konferencijų salė, maitinimo erdvė, apgyvendinimo paslaugos.

– Daugų Vlado Mirono gimnazijos moksleivės pristatė įkurtos nerūdijančio plieno kamuoliukus, greitai atvėsinančius karštus gėrimus. Mokytojo ekonomisto Modesto Raudonio padedamos šešios gimnazistės įkūrė Mokomąją bendrovę „C&TE” ir pasidžiaugė, kad per pusę metų spėjo gauti 18 apdovanojimų. Moksleivių įkurta bendrovė turi pilną personalą: prezidentė, finansininkė, marketingo specialistė, IT specialistė. Jų sukurtas produktas išpopuliarėjo ir už Lietuvos ribų.

– Alytaus miesto Putinų gimnazija ekonomikos mokytoja Jolita Noruvienė papasakojo, kaip jų gimnazija padeda jaunimui užimtumo srityse. Gimnazijoje taip pat įkurta ne viena mokomoji bendrovė ir vieną jų pristatė šios mokyklos gimnazistė. MMB „DoubleShoot“ – tai fotografavimo paslaugų bendrovė, kuri gali teikti paslaugas fotografavimo srityse. Moksleivė pristatė, kad pradžia šios bendrovės ir veiklos nebuvo lengva, bet šiai dienai, jau įgauta nemažai patirties.

– VšĮ „Laisvalaikio terapija“ įkūrėjas Helmanas Lik sutiko atvykti iš Birštono kurortinės teritorijos ir papasakoti, kaip jis vysto savo verslą. Tai žmogus, kuris ragavęs emigranto duonos ir bandęs atrasti save, nusprendė grįžti į savo gimtąjį miestą – Birštoną ir būtent šiame mieste sukurti kažką tokio, kas būtų miela pačiam jam, o kartu galėtų prisidėtų prie kurorto patrauklumo kūrimo. Jo teikiamos paslaugas: įrangos – longbardų, riedučių, paspirtukų – nuomą, pramoginį šaudymą iš lanko ir arbaleto bei kt. jau pamėgę ir suaugusieji, ir vaikai.

– Alytaus krašto verslininkų asociacijos pirmininkė Dalia Matukienė pristatė asociacijos teikiamas paslaugas bei funkcijas, kurių pagrindinė yra pagalba jaunimo verslo plėtrai. Susitikimo dalyviams buvo pristatyta Gintarė Girulienė MB „Archmedis“, gaminančios medinį sporto inventorių: lankus bei strėles, taip pat ir mobilias pirtis nuomojančios įmonės veikla. Tai yra šeimos verslas, kuriame verslą puoselėja abu sutuoktiniai. Jie organizuoja medžiotojų lankininkų kursus.

– Renginio pabaigoje svečiams buvo pristatytas Butrimonių gyventojas Juliaus Babravičiaus, MB „Mažiūnų malūnas“ vadovas, kurio rankos sugeba sukonstruoti katamaranus – plaustus ant vandens. Po pristatymo plaukimą katamaranais galėjo išbandyti ir delegacija iš Vokietijos.

Šis užsienio atstovų vizitas tai proga Alytaus rajonui parodyti save ir ieškoti bendradarbiavimo galimybių. Tikimasi, kad šio vizito tikslas ir lūkesčiai ateityje išsivystys į bendras projektines veiklas.

Nuotraukų galerija – facebook.com/Alytausrvvg

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija