Apdovanoti ateities kaimo kūrėjai

Projektas „Atvertys: Marijos Gimbutienės fenomenas“
2021 birželio 10
Informacija apie vietos projekto vykdytojo planuojamus vykdyti mokymus
2021 birželio 25

Apdovanoti ateities kaimo kūrėjai

Lietuvos kaimo tinklas organizavo 2021 metų Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimus, kurių metu buvo pristatyti ir apdovanoti Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 programos  gerieji projektų pavyzdžiai ir jų sėkmės istorijos. Ateities kaimo kūrėjų apdovanojimuose, atsižvelgiant į skirtingas KPP priemones, išskirtos  5 nominacijos:

„Inovatyvus ūkis“ – apdovanojimas už inovacijų diegimą žemės ūkio srityje; I-oji vieta atiteko ūkininkui Audriui Juškai iš Anykščių. Jis daugiau kaip 10 metų specializuojasi šiltnaminės daržininkystės veiklos srityje ir orientuojasi į agurkų ir pomidorų auginimą.

„Inovatyvus verslas“ – apdovanojimas už inovacijų diegimą ne žemės ūkio verslo srityje; I–oji vieta atiteko mažajai bendrijai „Gandriukai“ iš Širvintų r. Ši bendrija verčiasi reklamos kūrimo bei įvairių inspekcijų veikla, kurią šiuolaikiškai atlikti padeda naujausi bepiločiai orlaiviai, esantys rinkoje.

„Partnerystės galiūnai“ – apdovanojimas už sėkmingą partnerystę vykdant veiklą; I–oji vieta atiteko Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademija.  Projekto tikslas ‒ įvertinti dirvožemio drėgmės režimo reguliavimo priemones ir jų taikymo efektyvumą Lietuvos teritorijoje bei jų teikiamą ekonominę ir ekologinę naudą.

„Gerovės kūrėjai“ – apdovanojimas už pažeidžiamų ir kitų tikslinių grupių įtrauktį skatinančių paslaugų kūrimą ir plėtrą. I – oji vieta atiteko VšĮ „Užimtumo namai“ iš Ukmergės r. Moduliniuose konteineriuose įrengtos darbo vietos, kuriose pensinio amžiaus, ne visu etatu dirbantys, vaikus auginančios mamos, kitoms socialiai pažeidžiamoms grupėms priklausantys žmonės atlieka įvairių įmonių užsakymus: renka kalendorius, komplektuoja žurnalus, SIM korteles, siuva bei atlieka kitus darbus pagal užsakovų pageidavimus.

„Drauge su gamta“ – apdovanojimas už aplinkai draugiškų metodų taikymą ūkininkaujant bei plėtojant miškininkystę. I – oji vieta atiteko atiteko UAB „Romalsa“, kuri išugdė 93,20 ha jaunuolynų (Plungės r.). Išugdžius jaunuolynus, atsatyti ir išsaugoti aukštos gamtinės vertės medynai.

Visų nugalėtojų projektų detalius aprašymus bei nuotraukas galima rasti čia.