Netradicinis tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių susitikimas virtualioje erdvėje

SADM išsiuntė savivaldybėms raštą dėl programos remti bendruomeninę veiklą savivaldybėse 2020 karantino laikotarpiu
2020 kovo 18
Europos kaimo plėtros tinklas apie tarptautinio bendradarbiavimo projektą „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“
2020 balandžio 1

Netradicinis tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių susitikimas virtualioje erdvėje

Kovo 18 d. vyko netradicinis  tarptautinio bendradarbiavimo projekto „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ partnerių susitikimas virtualioje erdvėje. Dėl koronoviruso (COVID-19) susidariusios ypatingos padėties visoje Europoje, buvo atšauktas kovo 16-19 dienomis turėjęs įvykti paskutinis projekto mokomasis seminaras „Train the Trainer (Apmokyk dėstytoją)“. Susitikimas turėjo vykti Vokietijoje. Pagrindiniai projekto partneriai austrai nusprendė surengti internetinę konferenciją ir aptarti tolimesnius planus, pasiskirstyti darbus. Konferenciją moderavo projekto koordinatorė Barbara Stumpf iš Austrijos.

Konferencijos metu buvo nuspręsta atšaukti ir planuotą darbinį partnerių susitikimą, kuris turėjo vykti balandžio 20-23 dienomis Italijoje. Abu renginiai perkeliami į rudenį. Tikslesnės datos, kada galėtų priimti partneriai Vokietijoje ir Italijoje, paaiškės kiek vėliau, kai bus atšaukti griežti judėjimo suvaržymai. Planuotas partnerių susitikimas Lietuvoje iš šių metų spalio mėnesio perkeliamas į 2021 m. pavasarį.

Švedijos atstovė Charlotta Heimersson iškėlė klausimą, ar dėl susidariusios ypatingos padėties, yra galimybė pratęsti projekto įgyvendinimo laikotarpį. Artimiausiu metu kiekviena šalis partnerė turi susisiekti su savo šalies atsakingomis institucijomis ir išsiaiškinti, kokios yra galimybės pratęsti projekto įgyvendinimą.

Kiekviena šalis partnerė turėjo pristatyti savo nuveiktus darbus. Svarbiausias klausimas šiuo metu – kiek realiai yra paslaugų teikėjų, kurie atitinka Slow Trips (Lėtų kelionių) kriterijus, ir kurie, kai tik bus galima, galėtų teikti paslaugas per netrukus startuosiančią tarptautinę internetinę Slow Trips svetainę.

Alytaus VVG informavo, kad planuoti Įvadiniai Lėtojo turizmo mokymai paslaugų teikėjams jau pravesti visų trijų teritorijų – Alytaus rajono, Birštono ir Druskininkų savivaldybių – paslaugų teikėjams / produktų kūrėjams. Buvo pradėti ir Patyriminiai mokymai, kurių metu savo paslaugas / produktus projekto dalyviams jau pristatė Druskos studija (Druskininkų sav.), Augų ūkis (Druskininkų sav.), Husaro sodyba (Alytaus r.) ir Šaltalankių ūkis (Alytaus r.). Dėl susidariusios situacijos, tolimesni Patyriminiai mokymai sustabdyti. Dar laukia vizitai į Valatkų ūkį (Birštono sav.), I.Putrimienės ūkį (Birštono sav.), D.Žvinakio sodybą (Alytaus r.), Lyderystės stovyklą (Alytaus r.), R.Vaikšnorienės sodybą (Druskininkų sav.), A.Vailionio sodybą (Druskininkų sav.). Kai tik bus galimybė, mokymai bus atnaujinti. Kol neįvyks Patyriminiai mokymai šiuose objektuose, informacija apie jų teikiamas paslaugas negalės būti talpinama tarptautinėje svetainėje. Kiti du projekto dalyviai – A. ir H. Lik sodyba (Birštonos sav.) bei Mockevičių ūkis (Birštono sav.) yra tik paslaugų teikimo kūrimo stadijoje, tad kada realiai galėtų pristatyti savo paslaugas, dar neaišku.

Konferencijos metu buvo nutarta, kad jau atrinktų paslaugų teikėjų / produktų kūrėjų anketos (Alytaus VVG atveju – keturių aukščiau įvardintų objektų) turėtų būti išverstos į anglų kalbą iki šių metų balandžio 1 dienos ir pateiktos projekto koordinatoriui. Įvertinus ir peržiūrėjus anketas, jos bus perduotos anglakalbiui teksto redaktoriui suredaguoti ir suvienodinti tekstus pagal vieną stilistiką. Artimiausiu metu projekto dalyviai turi pateikti ir patrauklius savo atstovaujamo regiono aprašymus su nuotraukomis.

Internetinės svetainės kūrėjų atstovė Evelyn Götz apžvelgė technines detales, į kurias kiekvienas partneris turi atkreipti dėmesį – teksto išdėstymą ir ilgį, nuotraukų specifikacijas, autorines teises, grafinius elementus, svetainės grafas, produktų aprašo kategorijas ir t.t.

Kitas svarbus punktas buvo aptartas su HMC Marketing viešųjų ryšių specialiste Bettina Glatz, kuri yra atsakinga už projekto viešinimą. Pagal viešųjų ryšių specialistų rekomendacijas kol kas nuspręsta sustabdyti socialinių tinklų Facebook ir Instagram komunikacijas. Pasitarimo metu buvo nuspręsta, kuriems asmenims iš projekto dalyvių ateityje bus leista prisijungti prie Slow Trips socialinių tinklų administravimo ir skelbti savo šalies naujienas, potyrius, susijusius su Slow Trips paslaugomis.

Kai tik leis aplinkybės, bus parengtas užsienio žurnalistų išvykų grafikas į projekto partnerių šalis. Projekto partneriai turės pasirūpinti žurnalistų nakvyne ir maitinimu, o šie lankysis pas paslaugų teikėjus, dalyvaus jų rengiamose edukacijose ir savo įspūdžiais dalinsis su užsienio skaitytojais. Žurnalistų grafikai bus derinami su kiekvienu partneriu atskirai.

Programa

Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija