Lėtojo turizmo paslaugų teikėjų paieškos Alytaus rajone ir Birštono savivaldybėje

Tradicinis VO Junčionių kaimo bendruomenės renginys
2019 rugpjūčio 20
ALYTAUS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETOS PROJEKTO „KURNĖNŲ LAURYNO RADZIUKYNO MOKYKLOS PRITAIKYMAS ALYTAUS RAJONO GYVENTOJŲ VIEŠIESIEMS IR TURIZMO POREIKIAMS (I ETAPAS)“ (ALYT-LEADER-6B-KI-9-1-2018) ĮGYVENDINIMAS
2019 rugpjūčio 20

Lėtojo turizmo paslaugų teikėjų paieškos Alytaus rajone ir Birštono savivaldybėje

Alytaus rajono vietos veiklos grupė (toliau – VVG) dalyvauja tarptautinio bendradarbiavimo projekte „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“, kuriuo siekiama padėti turizmo verslo ir paslaugų teikėjams sukurti ir populiarinti Lėtojo turizmo produktus ir paslaugas.

Dar gegužės mėnesį Alytaus r. VVG, kartu su Druskininkų VVG, kvietė verslininkus papasakoti apie savo teikiamas paslaugas, kurios galėtų tapti Lėtojo turizmo paslaugomis ar produktais (http://alytausrvvg.lt/paverskite-savo-svajone-verslu/ ). Birželio 16 – 19 dienomis Rumunijoje vykusių mokymų metu projekto partneriai apsibrėžė kriterijus, kuriais remiantis vieną ar kitą produktą, paslaugą būtų galima priskirti prie Lėtojo turizmo.

Šių metų rugpjūčio 6 d., VVG atstovai lankėsi pas du paslaugų teikėjus Alytaus rajone ir Birštono savivaldybėje. Meškasalio k., Raitininkų seniūnijoje gyvenantis Rolandas Vytautas Prušinskas kviečia, istorija ir karyba besidominčius turistus, susipažinti su Sparnuotasiais husarais. Savo tėvų ir senelių sodyboje R. V. Prušinskas yra įrengęs nedidelį, bet nepaprastai originalų muziejų, kuriame eksponuojama sparnuotojų husarų ginkluotė, šarvuotė ir XVII a. rūbai. Idėja įkurti tokio tipo ekspoziciją p. Rolandui kilo ne šiaip sau. Jo giminė turi bajoriško kraujo, o bajorija visais valstybės gyvavimo laikais buvo karinis luomas. R. V. Prušinsko giminė didžiuojasi išsaugotu savo herbu bei šūkiu. Ekspozicijos įkūrėjas lankytojams siūlo išbandyti ir savo rankų miklumą bei tvirtumą sėdint ant tikro balno – perkirsti vandens butelius ar įvairias daržoves.

Nečiūnų k., Birštono savivaldybėje yra įsikūręs Edmundo Valatkos ūkis. Čia auginami javai, penimos kiaulės, gaminami tradiciniai, pagal šio krašto senovines, iš kartos į kartą perduodamas receptūras, mėsos gaminiai. P. Edmundo šeima nusprendė su turistais pasidalinti savo sukauptomis žiniomis ir patirtimi, nes daugelis jau nebežino, kaip gaminamos dešrelės, kaip sūdomi lašiniai. Ūkio svečiai supažindinami su Nemajūnų apylinkių kiaulių auginimo tradicijomis, patiekalų įvairove, ragauja čia pat vietoje pagamintos produkcijos, pasisemia teigiamų emocijų, kuomet jų rankas paliečia švelnios mažučių ponių lūpos.

Netolimoje ateityje Alytaus r. VVG atstovai planuoja panašią išvyką ir į partnerių – Druskininkų VVG – teritoriją. Projektas „Lėtos kultūros patirtys2.00 / CultTrips 2.00“ tik prasideda, tad jei galvojate, jog Jūsų teikiamos paslaugos ar sukurtas produktas gali būti įdomus Lėtojo turizmo atstovams, rašykite ir mes būtinai Jus aplankysime. Alytaus r. VVG internetinėje svetainėje publikuojami straipsniai apie Lėtąjį turizmą – kas tai yra ir kokios paslaugos, produktai gali būti priskiriami šiai kategorijai:

  1. http://alytausrvvg.lt/letasis-turizmas-kas-yra-letai-pirmoji-dalis/
  2. http://alytausrvvg.lt/letasis-turizmas-ir-istorija-antroji-dalis/

 Alytaus rajono vietos veiklos grupės VPS viešųjų ryšių specialistė Henrieta Miliauskienė