Netiesioginės išlaidos vietos projektuose
2019 gegužės 19
Alytaus rajono vietos veiklos grupės narių ir bendruomenių sąskrydis
2019 gegužės 20

Bendradarbiavimo paieškos

Leipalingio progimnazijos mokytoja-konsultantė Laima Žukauskaitė pakvietė Alytaus rajono vietos veiklos grupę ir VVG iš Lazdijų bei partnerius iš Lenkijos –  Palenkės žemės ūkio konsultavimo centrą, Šepietave aptarti naujas bendradarbiavimo galimybes.

Susitikimo metu Alytaus rajono savivaldybę atstovavo Finansų ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Kamičaitytė.

Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazija nuo 2018 m. kovo mėn. iki 2019 vasario mėn. vykdė šios programos projektą Nr. LT-PL-2S-168 „Kultūros maršrutai be sienų“, kurio metu buvo sukurtas maršrutas kulinarinio bei kultūrinio paveldo pagrindu. Kartu sukurtas internetinis puslapis su mobiliąja aplikacija bei išleista knyga „Pasienio kultūros ir kulinarijos maršrutai“ bei surengti du „Pasienio skonių festivaliai“ (Punske ir Leipalingyje).

Projektas „Kultūros maršrutai be sienų“ įtraukė Lietuvos ir Lenkijos pasienio regionų kultūros ir kulinarinio paveldo puoselėtojus bei žemės ūkio produktų gamintojus į veiklą turizmo srityje. Šiuo projektu siekiama turistui atskleisti vietovės unikalumą ne tik pasitelkiant kultūrinę ar istorinę reikšmę turinčius objektus, bet ir kulinarinį paveldą kaip lygiavertį minėtiems objektams.  Atitinkamai vietos bendruomenių kultūrinio ir kulinarinio paveldo puoselėtojai bei kulinarinio paveldo gamintojai  buvo paskatinti įsitraukti į turizmo veiklą ar aktyviau ją vystyti.

Projekte buvo įtraukti Alytaus krašto paslaugų teikėjai.

Trimis kalbomis (lietuvių, lenkų, anglų) išleistoje  knygoje „Pasienio kultūros ir kulinarijos maršrutai“ ( knygą rasite čia: http://podlaskie.it/wp-content/uploads/2019/03/Szlaki-kultury-i-kulinari%C3%B3w-na-pograniczu.pdf  ), kurioje yra įtraukti 5 VVG nariai, kuriuos rekomendavo Alytaus rajono vietos veiklos grupė: Alovės kaimo bendruomenė „Susiedai“, Kančėnų kaimo bendruomenė „Dėmesio centras“, UAB „Tarzanijos“ puoselėjamas „Dzūkijos dvaras“, Pivašiūnų bendruomenė „Pivašiūniškiai“, Punios bendruomenė „Punios ainiai“ .

Partneriai galvoja apie naują projektą, kad plečiant maršruto narių skaičių, pasitelkdami naujus įrankius, naujas edukacines veiklas ir idėjas projektas gautų finansavimą.

 

 Alytaus rajono vietos veiklos grupės informacija